fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

Sekcje witryny, czyli co to?

Na czym polegają Sekcje witryny?

Definicja

Sekcje witryny to nic innego, jak poszczególne jej części. Dzięki ich wyodrębnieniu nawigacja staje się łatwiejsza, a dodatkowo w prosty sposób można uporządkować treści na stronie www. Każda z sekcji może zawierać odmienne elementy, które są powiązane tematyką. Możliwe jest więc tworzenie wielu różnorodnych sekcji.

2 ciekawostki o sekcji witryn

1. Podstawowe rodzaje sekcji witryn

Sekcje internetowe występują w wielu wariantach. Można jednak wyodrębnić kilka podstawowych. Należą do nich:

  • nagłówek,
  • stopka,
  • sidebar,
  • główna treść.

Nagłówek to górna część strony, w której zazwyczaj zawarte jest logo, informacje kontaktowe, pole wyszukiwarki, czy też menu nawigacyjne. W stopce, która znajduje się na dole strony, umieszczone są mapy strony, linki do regulaminów, czy polityki prywatności. Natomiast sidebar to pasek boczny, który umieszczany jest w pionie po lewej lub prawej stronie. Może stanowić dodatkowe menu, ale też zawierać linki, czy też reklamy i elementy wspierające stronę www. W sekcji głównej znajdują się produkty, artykuły, czy usługi.

2. Dodawanie sekcji na stronie internetowej

Aby móc dodać sekcję na stronie internetowej, należy wejść w kreator stron oraz kliknąć przycisk Dodaj elementy i wybrać sekcję przeciągając i upuszczając ją w dowolnym miejscu na witrynie. Edytor wskaże, na której części będzie możliwe umieszczenie sekcji. Kolejny krok to wybranie układu sekcji z biblioteki. Każdy z elementów części strony może być edytowany, a także można dodawać nowe elementy.

Dostępne gotowe wzory sekcji są bardzo różnorodne oraz obfite w wiele wzorów. Dzięki temu można wybrać ten, który najbardziej odpowiada potrzebom danej strony internetowej. Można także dodać pustą sekcję i dowolnie dostosować ją do indywidualnych wymagań.