fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

Query Deserves Freshness, czyli co to?

Na czym poelga Query Deserves Freshness?

Definicja

Query Deserves Freshness to algorytm Google, który gwarantuje użytkownikom dostęp do najświeższych informacji związanych z konkretnym zapytaniem. Zapewnia więc aktualne i nowe treści w wynikach wyszukiwania.

3 ciekawostki o Query Deserves Freshness

1. Zasada działania Query Deserves Freshness

Query Deserves Freshness opiera się na zasadzie identyfikacji zapytań, które wymagają aktualnych danych, jak przykładowo wydarzenia z ostatniej chwili. Algorytm ten w czasie skanowania informacji wykrywa nagłe zwiększone zainteresowanie w danych tematach. Następnie nadaje im swego rodzaju priorytet w indeksie wyszukiwania. Dzięki temu strony, które oferują najświeższe informacje, będą znajdowały się wysoko w wynikach wyszukiwania. Gwarantuje to dopasowanie wyników do dynamiki rzeczywistości.

2. Co wpływa na świeżość wyników według Query Deserves Freshness?

Przede wszystkim to, co jest kluczowe dla algorytmu Query Deserves Freshness to częstotliwość aktualizacji strony. Ponadto istotna jest data publikacji treści, a także ilość nowych treści, które zostały dodane na stronie www. Algorytmy Google wyżej rankują witryny internetowe, które ciągle dostarczają nowych oraz unikalnych informacji. Dodatkowo na świeżość wyników według Query Deserves Freshness wpływa także rzetelność danych i wiarygodność źródła, a także wartościowa informacja. Ważne są nie tylko treści umieszczane na stronie głównej, ale też na wszystkich podstron.

3. Przykłady zastosowania Query Deserves Freshness

Query Deserves Freshness jest algorytmem ważnym dla każdej branży. Jednak w niektórych odgrywa kluczową rolę. Przede wszystkim aktualne dane są istotne i doceniane przez użytkowników chcących poznać aktualności sportowe, bieżące wiadomości ze świata polityki i nie tylko, a także mody lub ze świata show-biznesu. Nie należy także zapominać o branży kulturalnej, ponieważ kina, teatry, czy filharmonie stale aktualizują repertuar.