fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

TikTok, czyli co to?

Na czym polega TikTok?

Definicja

TikTok to jedna z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych. Umożliwia użytkownikom publikację oraz oglądanie krótkich nagrań wideo o różnorodnej tematyce. Jego popularność sprawiła, że obecnie platforma ta jest także chętnie wykorzystywana przez firmy do działań marketingowych.

3 ciekawostki o TikToku

1. Zasada działania TikToka

TikTok to aplikacja stworzona z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych. Aby móc publikować, a także oglądać zamieszczane na platformie filmiki wideo, należy założyć konto. Po zalogowaniu się można korzystać z wielu funkcji, jakie oferuje aplikacja. Przede wszystkim można nagrywać i publikować krótkie filmy. W czasie nagrywania wideo można korzystać z wielu efektów specjalnych takich, jak filtry, retusz, dodawanie muzyki, czy też tekstu i kolorowych naklejek. Wszystko to pozwala na tworzenie oryginalnych i przyciągających obserwujących materiałów.

2. Dla kogo jest aplikacja TikTok?

Początkowo uważano, że aplikacja TikTok przeznaczona jest dla młodzieży. Jednak wraz z czasem, gdy jej popularność rosła, zaczęto ją wykorzystywać nie tylko do publikacji śmiesznych filmików. Obecnie z TikToka korzystają także firmy. Jest to platforma, na której użytkownicy znajdą treści o charakterze rozrywkowej, ale także i poradniki, instrukcje oraz publikacje przekazujące konkretną wiedzę specjalistyczną. Dlatego też wiele firm decyduje się na prowadzenie konta i publikowanie wartościowego contentu.

3. Jak publikować filmy na TikToku

Obsługa TikToka nie jest skomplikowana. Jednak, aby publikowane materiały były atrakcyjne, warto przestrzegać kilku zasad:

  • zadbać o wysoką jakość nagrania,
  • regularnie publikować treści,
  • stosować dobrze dobrane hasztagi,
  • linkować TikToka w innych mediach społecznościowych,
  • można dodawać napisy w języku angielskim,
  • warto stosować obecne trendy,
  • odpowiadać na komentarze pod filmikami,
  • być aktywnym poprzez lajkowanie i komentowanie innych postów.