fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

Search box, czyli co to?

Na czym polega Search box?

Definicja

Search box, czyli pole wyszukiwania to narzędzie od Google, które umożliwia użytkownikom wyszukiwanie informacji na stronach internetowych. Dzięki niemu można w szybki sposób wyszukać potrzebną informację bez konieczności czytania całej treści zawartej na witrynie.

3 ciekawostki o Search box

1. Korzystanie z Google Search box

Aby ułatwić użytkownikom poruszanie się po stronie i wdrożyć Search box, konieczne jest wykonanie kilku kroków. Przede wszystkim należy dodać do strony www pole wyszukiwania poprzez zalogowanie się na konto Custom Search oraz skonfigurowanie ustawień wyszukiwarki. Kolejny krok to skopiowanie kodu HTML i umieszczenie go na stronie internetowej. Te działania pozwalają na dodanie Search box do strony www i ułatwienie wyszukiwania informacji.

2. Jak wykorzystuje się Search box?

Wygodne narzędzie, jakim jest Search box obecnie wykorzystywane jest na wiele sposobów. Pole wyszukiwania znajduje się nie tylko na witrynach internetowych, ale także w programach komputerowych, jak menedżer plików. Po wpisaniu w pole wyszukiwania konkretnego słowa lub frazy, wyszukiwarka szybko sprawdzi, czy znajdują się one w tekście zawartym na stronie, ale też czy na komputerze znajdują się przykładowo pliki o wskazanej nazwie. Jest to bardzo duże ułatwienie, z którego na co dzień korzysta wielu użytkowników komputerów, ale też i urządzeń mobilnych.

3. Wygląd Search box

Z reguły Search box to niewielkie i prostokątne pole lub pasek. Jest elementem graficznym o jednym wierszu. Może pojawiać się w postaci paska z tekstem typu Wyszukaj lub być oznaczone graficznie lupą. Search box jest niewielkich rozmiarów, może zawierać przycisk, który po wciśnięciu zatwierdza chęć przeszukania strony bądź komputera pod kątem wpisanej frazy. Oczywiście przycisk ten może zostać pominięty, ponieważ wielu użytkowników do zatwierdzania poleceń używa klawisza Enter. Ponadto pole wyszukiwania może podpowiadać ostatnie wyszukiwania bądź sugerować zapytanie.