fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

Presell Pages, czyli co to?

Na czym polega Presell Pages?

Definicja

Presell Pages zwane także preclami, to strony internetowe w większości przypadków o wysokiej lub umiarkowanej jakości. Zawierają treści o raczej znaczącej wartości merytorycznej, ale z wieloma linkami do pozycjonowanych stron www.

2 ciekawostki o Presell Pages

1. Po co stosuje się Presell Pages?

Presell Pages są wykorzystywane przede wszystkim do tego, aby przygotować potencjalnych klientów do zawarcia transakcji. Odbywa się to przykładowo poprzez szczegółowe przedstawienie asortymentu. Dodatkowo precle na początku powstania miały także służyć zwiększeniu widoczności danej strony w wynikach wyszukiwania. Presell Pages pozwalają także na pozyskanie dużej ilości linków zewnętrznych, które prowadzą do wskazanej oferty. Można więc podsumować, że Presell Pages mają za zadanie wesprzeć działania SEO w zdobywaniu odnośników. Obecnie znaczenie precli nieco zmalało, jednak są one wciąż wykorzystywane w różnych działaniach marketingowych.

2. Rodzaje Presell Pages

Wyróżnia się kilka rodzajów Presell Pages, które dzieli się ze względu na ich wartość SEO oraz strategię firmy. Są to precle:

  • tematyczne,
  • ogólne,
  • publiczne,
  • prywatne,
  • płatne,
  • bezpłatne,
  • wartościowe,
  • bezwartościowe.

Precle tematyczne to strony, na których znajdują się krótkie teksty od 1000 do 2000 znaków ze spacjami. Koncentrują się one na konkretnym temacie z danej branży, a te ogóle zawierają teksty o bardzo różnorodnej tematyce oraz dość ogólnikowe, co przez użytkowników jest postrzegane negatywnie. Natomiast precle publiczne dotyczą stron, na których każdy może publikować teksty bez wcześniejszej weryfikacji i akceptacji przez administratora, a w prywatnych niezbędna jest rejestracja i weryfikacja tekstu, co sprawia, że są one wyższej jakości. Wyróżnia się także precel płatne, czyli strony które pobierają opłaty w zamian za publikację tekstu oraz bezpłatne, czyli te, które nie wymagają żadnych opłat. Precle wartościowe to strony z treściami o konkretnej i merytorycznej wiedzy, która pozwala użytkowników dostarczyć odpowiedzi na pytania. Strony bezwartościowe zawierają precle o bardzo niskiej jakości zarówno pod względem tematyki, jak i błędów.