fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

Systemy płatności, czyli co to?

Na czym polegają Systemy płatności?

Definicja

Systemy płatności w sklepach internetowych są niezbędne, aby użytkownicy mogli sfinalizować transakcję. Pozwalają one na dokonanie płatności przez Internet z wykorzystaniem kilku metod. Jest to wygodna opcja, która nie wymaga ręcznego wpisywania danych odbiorcy płatności.

 3 ciekawostki o systemach płatności

1. Jak działają systemy płatności?

Aby możliwe było dokonanie płatności online, muszą zostać zaangażowane 4 strony procesu płatniczego. Jest to użytkownik dokonujący płatności, jego bank oraz odbiorca płatności oraz jego bank. Zadaniem systemów płatności jest szybkie i sprawne połączenie czterech stron oraz zautomatyzowanie procesu zakupu. W momencie potwierdzenia metody płatności system przenosi użytkownika do strony logowania do jego banku. Wszystkie dane odbiorcy przelewu takie, jak adres, nazwa oraz numer konta i kwota, są już uzupełnione. Wystarczy tylko potwierdzić chęć dokonania płatności wpisując kod, pin lub inną metodę uwierzytelniania.

2. Zalety systemów płatności

Możliwość płatności online jest niezwykle ceniona wśród użytkowników. Wszystko ze względu na to, że coraz więcej osób chętnie i często dokonuje zakupów w sklepach internetowych. Do zalet systemów płatności zalicza się:

Systemy płatności są funkcjonalne zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych, a płatność w obu przypadkach przebiega tak samo.

3. Rodzaje systemów płatności

Dokonując zakupu w sklepie online można wybrać kilka metod płatności. W Polsce do najpopularniejszych należy:

We wszystkich tych rodzajach płatności użytkownik nie musi wprowadzać żadnych danych odbiorcy płatności. Są one automatycznie uzupełnione wraz z odliczoną kwotą. Aby sfinalizować płatność, konieczne jest jedynie jej potwierdzenie w serwisie bankowym.