fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

TITLE, czyli co to?

Na czym polega TITLE?

Definicja

TITLE to nagłówek, który może skłonić użytkowników do kliknięcia w linki do danej strony internetowej. Tytuł pozwala zrozumieć treść oraz tematykę strony www, ponieważ zawiera dodatkowe informacje, czyli metadane.

3 ciekawostki o TITLE

1. Jak wygląda TITLE?

TITLE wykorzystywany jest do zawarcia dodatkowych informacji, które opisują dany dokument. Może być wykorzystany do opisu strony, autora, słów kluczowych, czy też elementów i atrybutów, które nie zostały zawarte w sekcji <head> dokumentu HTML. TITLE zatem prezentuje się następująco:

<meta name=”title” content=”tytuł strony”/>.

2. Skuteczny meta TITLE

Nagłówek strony oraz jej tytuł nie są tym samym i pełnią odrębne funkcje. Jednak to, co jest kluczowe to fakt, że oba te elementy powinny być ze sobą spójne. Nie jest to jednoznaczne z tym, że powinny mieć identyczną treść. TITLE ma za zadanie zachęcać użytkowników do kliknięcia, a także sugerować treść, jaka się znajduje w linku. Jeżeli tytuł i nagłówek są zupełnie różne, będą wprowadzać użytkowników w błąd, czego konsekwencją będzie to, że nie zostaną oni na stronie, tylko będą szukać informacji na innych witrynach.

Skuteczny TITLE powinien mieć odpowiednią długość, nie zawierać powtórzeń słów kluczowych, czy też znaków specjalnych oraz być unikalny i atrakcyjny. Oczywiście powinien on bezpośrednio nawiązywać do treści, która się pod nim znajdzie. Dzięki temu meta TITLE będzie pozytywnie wpływać na pozycjonowanie danej strony www w wynikach wyszukiwania.

3. Gdzie znajduje się meta TITLE?

Tytuły SEO, czyli TITLE można zobaczyć różnych miejscach i przestrzeni internetowej. Są to między innymi:

  • kodzie strony,
  •  w przeglądarce internetowej,
  • w wynikach wyszukiwania SERP.