fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

PrestaShop, czyli co to?

Na czym polega PrestaShop?

Definicja

PrestaShop to platforma e-commerce, która została oparta o Open Software License. Platforma jest przeznaczona dla sklepów internetowych. Pozwala na stosunkowo łatwe zarządzanie sklepem, prowadzenie sprzedaży online i zarządzanie produktami dzięki gotowym funkcjom. Co więcej, jest to narzędzie bezpłatne.

3 ciekawostki o PrestaShop

1. Główne zalety PrestaShop

Dużą popularność PrestaShop zawdzięcza nie tylko dzięki łatwej obsłudze, ale także funkcjom, jakie oferuje. Do najważniejszych korzyści platformy zaliczyć można:

  • dobrą wydajność,
  • funkcje wspomagające działalność sklepu takie, jak dodawanie systemów rabatowych, czy wysyłanie newslettera,
  • dostosowanie do urządzeń mobilnych,
  • konta o różnych uprawnieniach, co pozwala na dostęp do platformy wielu pracownikom,
  • szerokie zastosowanie,
  • system śledzenia przesyłek,
  • różne formy płatności,
  • tworzenie indywidualnych szablonów graficznych.

Ponadto jest to kompletne narzędzie, które pozwala na stworzenie sklepu internetowego od podstaw bez względu na rodzaj oferowanego asortymentu.

2. Dla kogo przeznaczona jest platforma PrestaShop?

Z rozwiązań PrestaShop może korzystać każdy sklep internetowy. Jednak najwięcej korzyści będą z tego narzędzia czerpać małe i średnie przedsiębiorstwa. Wszystko ze względu na łatwość obsługi i brak konieczności posiadania wiedzy odnośnie programowania. Mimo to, PrestaShop jest znany nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Oferuje wiele rozwiązań, dużą społeczność oraz możliwość rozwoju i rozbudowy modułów sklepu.

3. Jak założyć sklep internetowy przy pomocy PrestaShop?

Proces tworzenia sklepu internetowego na platformie PrestaShop nie jest złożony. Pierwszym krokiem jest pobranie PrestaShop oraz umieszczenie go na serwerze pod własną domeną. Następnie trzeba określić nazwę, wybrać lub utworzyć motyw, wprowadzić logo i stworzyć katalog produktów. Kolejne kroki to personalizacja wyglądu, wprowadzenie niezbędnych funkcji, konfiguracja ustawień płatniczych i aktywacja.