fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

TITLE tag, czyli co to?

Na czym polega TITLE tag?

Definicja

TITLE tag to tytuł strony internetowej. Jest to także znacznik HTML używany w celu zdefiniowania zawartości strony. Pozwala on robotom sieciowym zrozumieć, czego dotyczy dana strona internetowa.

3 ciekawostki o TITLE tag

1. TITLE tag a wyniki wyszukiwania

TITLE tag jest ważnym elementem każdej witryny internetowej. Odpowiednio dobrany TITLE tag dostarcza użytkownikom kluczowych informacji odnośnie witryny. Jest on wyświetlany w wynikach wyszukiwania w formie klikalnego nagłówka. Po jego kliknięciu użytkownik zostanie przeniesiony do konkretnej strony internetowej. Ponadto TITLE tag jest widoczny także w zakładce witryn dodanych do ulubionych, ale też w mediach społecznościowych. Kluczowe jest także to, że TITLE tag wpływa na pozycję strony internetowej w wynikach wyszukiwania.

2. Budowa TITLE tag

Znacznik <title> jest umieszczany w znaczniku każdej strony. Jego struktura wygląda następująco: <title> Tytuł strony < /title>. Dodatkowo podczas tworzenia TITLE tag warto pamiętać o kilku zasadach. Są to:

  •  zwięzłość,
  • jasny przekaz,
  • zawartość głównych słów kluczowych,
  • indywidualność,
  • informacja o stronie – czego dotyczy jej zawartość.

TITLE tag pozwala zatem nie tylko pomóc wyszukiwarkom zidentyfikować zawartość strony internetowej, ale także dostarcza kluczowych informacji dla użytkowników, którzy szukają konkretnych odpowiedzi na zadane zapytanie w polu wyszukiwania.

3. Sprawdzanie tytułu strony internetowej

Istnieje sposób na to, aby sprawdzić, jaki tytuł ma dana strona internetowa. Można to zrobić z wykorzystaniem przeglądarki internetowej. W tym celu należy otworzyć stronę lub podstronę, której tytuł chce się sprawdzić, a następnie użyć skrótu klawiszowego Ctrl+U. Wyświetli on źródło strony. Kolejny krok to odnalezienie tekstu, który znajduje się między znacznikami </title>….</head>. W celu szybszego odnalezienia tego tekstu można posłużyć się polem wyszukiwania, które pojawi się po wciśnięciu skrótu Ctrl+F.