fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

Naver, czyli co to?

Na czym polega Naver?

Definicja

Naver to południowokoreańska firma internetowa, znana głównie jako operator największej koreańskiej wyszukiwarki internetowej o tej samej nazwie, czyli Naver. Oprócz wyszukiwarki Naver oferuje szereg innych usług, takich jak blogi, kalendarze online, fora społecznościowe, a także usługi związane z treściami multimedialnymi, takie jak Naver Webtoon — platforma publikująca komiksy internetowe.

3 ciekawostki, które warto wiedzieć o Naver

1. Na jakich rynkach działa Naver?

Naver działa głównie na rynku południowokoreańskim, gdzie jest jednym z największych graczy w branży internetowej. Jego główne usługi, takie jak wyszukiwarka internetowa, Naver Webtoon i aplikacja komunikacyjna LINE, są szczególnie popularne w Korei Południowej. Może również oferować swoje usługi w innych krajach azjatyckich. Warto zauważyć, że Naver posiada także platformę LINE, która jest szeroko stosowana w innych częściach świata, szczególnie w krajach azjatyckich, ale również w niektórych regionach Europy i Ameryki Łacińskiej.

2. Czym wyróżnia się Naver?

Zdobywając dominującą pozycję na rynku, Naver oferuje zaawansowane algorytmy wyszukiwania dostosowane do lokalnych potrzeb. Ponadto firma jest właścicielem popularnej platformy komiksów internetowych, Naver Webtoon, oraz aplikacji komunikacyjnej LINE, która zyskała uznanie na wielu rynkach. Naver wyróżnia się także innowacyjnym podejściem do technologii, zaangażowaniem w projekty z zakresu sztucznej inteligencji i przetwarzania języka naturalnego oraz różnorodnością swoich usług, co sprawia, że firma ma silną pozycję w kraju i zdolność do ekspansji międzynarodowej.

3. Co jeszcze oferuje Naver?

Naver stworzył również własną przeglądarkę internetową o nazwie Whale. Whale oferuje unikalne funkcje, takie jak wbudowany notatnik, narzędzia do pracy z ekranem, a nawet wbudowany VPN.