fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

Senuto, czyli co to?

Na czym polega Senuto?

Definicja

Senuto to platforma, którą można wykorzystywać do planowania, monitorowania, a także optymalizowania kampanii SEO. Zbiera ona informacje odnośnie widoczności słów kluczowych. Dane te wykorzystywane są do planowania strategii pozycjonowania strony, a także analizy dotychczas podejmowanych działań mających na celu poprawę widoczności strony www w wynikach wyszukiwania.

3 ciekawostki o Senuto

1. Najważniejsze funkcje Senuto

Senuto oferuje wiele praktycznych funkcji, które pozwalają na efektywne działania marketingowe oparte na rzetelnych danych. Główne funkcje platformy to:

  •  analiza widoczności,
  • monitoring pozycji,
  • analiza wyników SERP,
  • pomoc w doborze słów kluczowych,
  • Content Planner.

Analiza widoczności pozwala na monitorowanie kondycji strony www w danym momencie. Można skorzystać z opcji porównania domeny z inną, a także sprawdzić słowa kluczowe znajdujące się w czołówce. Natomiast monitoring pozycji to funkcja pozwalająca kontrolować skuteczność prowadzonych działań, ale też sprawdzać konkurencyjność słów kluczowych. Analiza wyników SERP to opcja, która pozwala zobaczyć, jakie czynniki wpłynęły na daną pozycję strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Narzędzie Senuto pomaga także w doborze odpowiednich słów kluczowych, aby pasowały do tematyki witryny, a także należały do tych najbardziej popularnych i często wpisywanych w pole wyszukiwarki przez użytkowników. Ostatnią i stosunkowo nową funkcją Senuto jest Content Planner, którego zadaniem jest generowanie contentu na podstawie wprowadzonych słów kluczowych.

Kanibalizacja a Senuto

W przypadku pozycjonowania SEO należy unikać zjawiska, jakim jest kanibalizacja treści, czyli pozycjonowanie kilku podstron pod to samo słowo kluczowe. Dzięki Senuto możliwe jest skuteczne uniknięcie tego zjawiska. Narzędzie po przeprowadzonej analiza wskazuje, które frazy zostały użyte do pozycjonowania dwóch lub więcej stron, a także adres URL, na których się znajdują.