fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

People Also Ask, czyli co to?

Na czym polega People Also Ask?

Definicja

People Also Ask – PAA jest polem w wynikach wyszukiwania, w którym pojawiają się dodatkowe informacje związane z zadanym zapytaniem. Są to zapytania innych użytkowników, które są powiązane z tematyką i frazą szukaną przez daną osobę.

3 ciekawostki o People Also Ask

1. Jak wygląda People Also Ask?

Pole z podobnymi wynikami wyszukiwania People Also Ask pojawia się niżej pierwszych pozycji wyników wyszukiwania. Może to być druga lub trzecia pozycja. Po kliknięciu w okienko z danym zapytaniem pojawia się fragment tekstu będący odpowiedzią na zadane pytanie. Dodatkowo znajduje się tam także adres domeny, z której pochodzi treść.

2. Po co stosuje się People Also Ask?

Celem People Also Ask jest zachęcenie użytkowników do pogłębiania wiedzy na dany temat mimo znalezienia już odpowiedzi na nurtujące pytania. Powiązane z zapytaniem głównym wyniki wyszukiwania pojawiające się w polu People Also Ask ładują się dynamicznie, co sprawia, że użytkownik może przechodzić do kolejnych wielu stron o powiązanej tematyce. Dodatkowo kliknięcie w kolejne odpowiedzi sprawia, że lista rozszerza się o kolejne tematy.

Warto także dodać, że People Also Ask może się okazać pomocnym narzędziem dla użytkowników, którzy posługują się nietypowymi słowami kluczowymi lub terminologią, ponieważ mogą oni dostrzec te terminy, które są bardziej popularne, aby odnaleźć to, czego konkretnie szukają.

3. People Also Ask a optymalizacja strony

Aby dana strona mogła pojawić się w polu People Also Ask, konieczne jest przeredagowanie treści bądź stworzenie ich na nowo. Istotne jest zadawanie pytań w śródtytułach, a także odpowiadanie na nie w sposób zwięzły i konkretny. Oczywiście sama treść musi być merytoryczna i zgodna z faktami.

Takie działania pozwalają na pojawienie się strony w polu People Also Ask, a co za tym idzie, na jej wyróżnienie oraz zwrócenie uwagi użytkowników.