fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

UTM generator, czyli co to?

Na czym polega UTM generator?

Definicja

UTM to kod, który dodany do linków umożliwia śledzenie źródła ruchu na stronie. Jest to więc skuteczne narzędzie marketingowe, pozwalające na lepsze zrozumienie skąd pochodzi ruch na danej stronie oraz jakie działania są podejmowane przez użytkowników.

3 ciekawostki o UTM generator 

1. Parametry UTM

Każdy kod UTM składa się z kilku podstawowych parametrów. Są to:

  • source – źródło,
  • medium – środek,
  • campaign – kampania,
  • term – słowo kluczowe,
  • content – treść.

Powyższe tagi mogą być wykorzystane jednocześnie bądź możliwy jest wybór kilku z nich. Pozwalają na identyfikowanie kluczowych informacji o użytkownikach, które mogą zostać wykorzystane do poprawy widoczności strony w sieci.

2. Jak działa UTM generator?

Tworzenie linków samodzielnie, które zawierałyby wyżej wymienione tagi, byłoby bardzo czasochłonne. Dlatego stworzono UTM generator. Jest to narzędzie, które automatyzuje ten proces. Wystarczy tylko podać link, do którego ma zostać dodany konkretny tag. Po zatwierdzeniu pojawi się w programie gotowy linki z wybranymi parametrami UTM. Co jest istotne UTM generator jest narzędziem bezpłatnym oraz odstępnym także w formie wtyczki do przeglądarek internetowych.

3. Zalety stosowania UTM generator

Wykorzystanie z UTM generatora wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim dzięki generatorowi analiza ruchu na stronie jest znacznie prostsza. Przy jego pomocy można sprawdzić nie tylko skąd pochodzi ruch, ale też które źródło wygenerowało największą liczbę wejść na daną witrynę internetową.