fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

Keyword funnel, czyli co to?

Na czym polega Keyword funnel?

Definicja

Keyword funnel to specyficzne słowa kluczowe. Są używane po to, aby zwiększyć ruch na stronie internetowej oraz przyciągnąć nowych klientów. W odróżnieniu od tradycyjnych słów kluczowych, keyword funnel są bardziej szczegółowe i skupiają się na określeniu konkretnego produktu bądź usług oferowanych przez dane przedsiębiorstwo.

3 ciekawostki o keyword funnel

1. Najważniejsze cechy keyword funnel

Keyword funnel to szczegółowe słowa kluczowe, które precyzyjnie określają dany produkt lub usługę. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie ruchu na stronie, przy czym nie jest on przypadkowy, a strona odwiedzana jest przez użytkowników, którzy poszukują konkretnej usługi, czy też produktu. Jednak, aby osiągnąć taki wynik, należy zoptymalizować treści na stronie właśnie pod kątem tych słów kluczowych. Dodatkowo w czasie optymalizacji warto także przemyśleć meta opisy oraz tytuły stron. Pozwoli to na osiągnięcie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. 

2. Jak umieszczać słowa keyword funnel?

Aby zoptymalizowane treści oraz dodane słowa kluczowe przyniosły zamierzone efekty, trzeba mieć na uwadze najważniejsze zasady SEO. Skuteczność keyword funnel gwarantuje między innymi:

  • naturalne ich wplecenie w treści na stronie,
  • umieszczenie ich w tytułach, nagłówkach i opisach produktów lub usług,
  • używanie ich w reklamach oraz prowadzonych kampaniach promocyjnych.

Oczywiście dobór keyword funnel także ma znaczenie i nie powinny to być przypadkowe wyrażenia, a ściśle związane z działalnością, a także często wyszukiwane przez użytkowników.

3. Keyword funnel a budowanie marki

Poza możliwością pozyskania nowych klientów keyword funnel pozwalają także na budowanie marki. Wszystko ze względu na to, że tworzona pod słowa kluczowe treść skierowana jest do konkretnej grupy odbiorców. Można ją więc wykorzystać także w artykułach, poradnikach oraz blogu, co przyczyni się do pomocy użytkownikom w podjęciu decyzji zakupowej.