fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

LSI keywords, czyli co to?

Na czym polega LSI keywords?

Definicja

LSI keywords – Latent Semantic Indexing są frazami powiązanymi semantycznie ze słowami kluczowymi. Mają one bardzo duży wpływ, jaką finalnie pozycję zajmie dana strona w wynikach wyszukiwania Google.

3 ciekawostki o LSI keywords

1. LSI keywords a pozycjonowanie SEO

Semantyczne słowa kluczowe, a więc te, które opisują w inny sposób dane słowo kluczowe, ale nie są ich synonimami, pozwalają uniknąć tworzenia treści spamowych, a także pomóc robotom wyszukiwarki zrozumieć treść zadanego zapytania i w większym stopniu dopasować wyniki. Wykorzystywanie LSI keywords pozwala zatem podnieść pozycję strony w wynikach wyszukiwania Google.

2. Korzyści używania LSI keywords

Dzięki semantycznym słowom kluczowym w dość prosty sposób można tworzyć wartościowe treści, które są rozbudowane, nienachalne oraz w których nie pojawiają się za często frazy kluczowe, co może być nienaturalne i źle odbierane przez użytkowników i boty wyszukiwarki. Ponadto LSI keywords pomaga w otrzymaniu tak zwanych long tails, czyli fraz z długimi ogonami, a także pozwala na dokładniejsze klasyfikowanie treści, co również wpływa na kategoryzację wyniku.

3. Jak używać LSI keywords?

Posługiwanie się LSI keywords jest dość intuicyjne i często wynika z natury pisania. Jednak warto stworzyć listę fraz powiązanych semantycznie, która pozwoli na napisanie wysoko jakościowego tekstu na dany temat. LSI keywords mogą być używane w:

  • nagłówkach H1, H2,
  • tagu title,
  • tekście zamieszczanym na stronie www,
  • atrybucie alt, wykorzystywanym w grafice zamieszczanej na stronie www.

Aby utworzyć listę semantycznych słów kluczowych, można wykorzystać przeznaczone do tego narzędzia takie, jak generatory fraz semantycznych. Inną metodą jest szukanie ręczne, które polega przede wszystkim na zrobieniu researchu na dany temat. Copywriter, szukając źródeł, na których będzie opierać się podczas tworzenia tekstu jednocześnie znajdzie frazy kluczowe i semantyczne powiązane z danym obszarem.