fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

Internet Explorer, czyli co to?

Czym jest Internet Explorer?

Definicja

Internet Explorer to jedna z popularniejszych przeglądarek internetowych. Opracowana została przez firmę Microsoft. Pierwsza jej wersja została udostępniona do użytku w 1995 roku. Do 2003 roku Internet Explorer był przeglądarką internetową także dla systemów Apple.

3 ciekawostki o Internet Explorer

Internet Explorer 11

Ostatnią wersją tej przeglądarki internetowej, jest Internet Explorer 11, który powstał w 2013 roku. Od tego czasu Microsoft nie inwestuje w rozwój, ponieważ przeglądarka ta została wyparta przez nowsze rozwiązania takie, jak chociażby Google Chrome, Mozilla, czy Firefox. W zamian za przeglądarkę Internet Explorer, Microsoft udostępnił nową, o nazwie Microsoft Edge.

Zakończenie wsparcia przeglądarki Internet Explorer

Od 2015 roku IE wciąż był wspierany, jednak działania te ograniczały się do poprawek w zakresie bezpieczeństwa. Oficjalne ogłoszenie zakończenia wsparcia przeglądarki Internet Explorer miało miejsce w 2021 roku. Wszystko ze względu na to, że ostatnia wersja przeglądarki była wolniejsza oraz mniej sprawna od pozostałych. Dlatego też obecnie jest to przeglądarka stosowana w przypadku przestarzałych systemów operacyjnych, czy też stron.

Ustawienie przeglądarki Internet Explorer jako domyślną

Jeżeli przeglądarka Internet Explorer nie jest domyślną na danym komputerze, można to w prosty sposób zmienić. Wystarczy kliknąć w ikonę przeglądarki, a następnie wybrać opcję Narzędzia następnie Opcje internetowe, a na końcu wybrać Programy oraz potwierdzić wybór klikając Ustaw jako domyślną.

Można także odinstalować przeglądarkę IE w komputerze, jednak trzeba mieć na uwadze, że ze względu na fakt wbudowania jej w system Windows, nie jest to całkowicie możliwe. Konieczne jest zagłębienie się w opcje systemowe oraz ich wyłączenie. Nie jest to trudne, ani czasochłonne. Wystarczy jedynie odnaleźć Programy i funkcje w panelu sterowania, a następnie wybrać opcję Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows.