fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

Komenda site:, czyli co to?

Na czym polega Komenda site?

Definicja

Komenda site: to jedno z narzędzi Google, które pozwala uzyskać dokładne oraz bardziej dopasowane wyniki wyszukiwania. Dodatkowo pozwala ona na sprawdzenie zaindeksowanej liczby podstron dowolnej witryny. Jej użytkowanie jest bardzo proste i pozwala szybko uzyskać informacje.

3 ciekawostki o komendzie site:

1. Używanie komendy site:

Aby sprawdzić liczbę zaindeksowanych podstron dla danej witryny, wystarczy jedynie wpisać w pole przeglądarki słowo site: oraz adres URL strony www. Warto mieć na uwadze, że to narzędzie sprawdzi się raczej dla małych oraz niewielkich stron internetowych. Wszystko ze względu na to, że wyniki dla bardzo rozbudowanych stron mogą nie być do końca prawdzie, a uzyskane dane nieco zniekształcone.

2. Zastosowanie komendy site:

Komenda site: pozwala też na sprawdzenie, czy w danej witrynie występuje konkretne słowo kluczowe. Aby to zrobić, wystarczy w pasku wyszukiwania wpisać site: adres URL i szukaną frazę. W ten sposób uzyskuje się wyniki dotyczące wskazanej strony oraz frazy lub słowa kluczowego. Dodatkowo przy użyciu komendy site: można sprawdzić, czy w danej witrynie występuje słowo kluczowe w dokładnej formie. Aby sprawdzić wyniki dla konkretnego słowa, należy wpisać go w cudzysłowie.

Jeszcze innym zastosowaniem komendy site: jest sprawdzanie, czy na stronie internetowej nie występuje zjawisko kanibalizacji treści. Dzięki tej opcji możliwe jest skuteczne optymalizowanie zawartości strony pod kątem pozycjonowania SEO.

3. Zalety komendy site:

Korzystanie z komendy site: niesie ze sobą wiele korzyści zarówno dla specjalistów, jak i zwykłych użytkowników. Do największych zalet zalicza się:

  • możliwość precyzyjnego wyszukiwania treści,
  • łatwość szukania nawet specjalistycznych zagadnień,
  • oszczędność czasu,
  • wyszukiwanie treści na danej witrynie bez reklam.

Oczywiście warto też mieć na uwadze, że w przypadku bardzo rozbudowanych stron, lepiej wykorzystać dodatkowe narzędzia, jak chociażby Google Search Console.