fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

Linki bezpośrednie, czyli co to?

Na czym polegają Linki bezpośrednie?

Definicja

Linki bezpośrednie zwane także direct links kierują użytkowników bezpośrednio do docelowego miejsca w Internecie, jak konkretna strona internetowa. Linki bezpośrednie są widoczne dla wyszukiwarki Google.

3 ciekawostki o linkach bezpośrednich

1. Najważniejsze informacje o linkach bezpośrednich

Jak sama nazwa wskazuje, linki bezpośrednie kierują do wskazanej witryny internetowej bez zastosowania przekierowania 301 lub 302. Co więcej, są one pożądane z punktu widzenia pozycjonowania strony. Wszystko ze względu na to, że mogą wpływać na pozycję witryny internetowej w wynikach wyszukiwania. Warunkiem jest jednak brak stosowania atrybutu nofollow.

2. Zalety linków bezpośrednich

Linki bezpośrednie to podstawa w przypadku tworzenia wartościowego profilu linków i działań w zakresie link buildingu. Do głównych zalet tego rodzaju linków zalicza się przede wszystkim to, że użytkownicy szybko mogą przejść na daną stronę www bez ręcznego wpisywania adresu w pole przeglądarki. Ze względu na budowę, linki bezpośrednie są obecnie powszechnie używane.

3. Wady linków bezpośrednich

Oczywiście linki bezpośrednie nie są pozbawione wad. Do tych najważniejszych zalicza się wykorzystywanie przepustowości serwera strony, na której taki link jest umieszczony. Przepustowość serwera to maksymalna ilość danych, jaka może być przesłana w konkretnym przedziale czasowym. Mierzy się ją zazwyczaj w sekundach. Gdy wykorzystywany jest link bezpośredni, to administrator strony odsyłającej jest zobowiązany do płacenia za przesył danych oraz za przeniesienie użytkownika na stronę docelową.