fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

John Mueller, czyli kto to?

Kim jest John Mueller

Definicja

John Mueller to autorytet w branży SEO. Jest on czołowym ekspertem Google od 2007 roku i zajmuje stanowisko Senior Webmaster Trends Analyst. Jego wypowiedzi cytowane są w wielu poradnikach i artykułach dotyczących tematyki SEO, a ogromna wiedza, jaką posiada, doceniana jest przez wielu specjalistów z branży.

3 ciekawostki o Johnie Muellerze

1. Początki kariery

John, zanim trafił do Google, przez 12 lat prowadził własne przedsiębiorstwo. W ramach działalności firmy zajmował się oprogramowaniem dla służb medycznych w Szwajcarii. Na potrzeby swojej firmy w pewnym momencie musiał stworzyć własną domenę, co zapoczątkowało u niego zainteresowanie w temacie administrowania stron www oraz pozycjonowania. Od tego momentu stale pogłębiał swoją wiedzę, a fascynacja tą tematyką ciągle rosła. To pozwoliło mu na stanie się światowym ekspertem i podjęcie współpracy z gigantem, jakim jest Google.

2. Zakres obowiązków Johna Muellera w Google

Stanowisko Senior Webmaster Trends Analyst, jakie obecnie zajmuje John w Google, związane jest bezpośrednio z pozycjonowaniem SEO. Jednak w ramach swoich obowiązków John pełni także rolę pośrednika między użytkownikami a korporacją Google. Regularnie można oglądać go na kanale YouTube Google Search Central, gdzie odpowiada na pytania przedsiębiorców, specjalistów SEO oraz administratorów stron internetowych. Ponadto John jest aktywny także na Twitterze.

3. Podejście Johna Muellera do pozycjonowania SEO

Ekspert Google chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Udostępnia on wiele poradników, a także z przyjemnością angażuje się w dyskusje w mediach społecznościowych. Wszystko ze względu na to, że aby zrozumieć mechanizmy programowania SEO, czy administracji stron www konieczne jest rozwiązywanie bieżących problemów i szukanie odpowiedzi na nurtujące pytania. Jako że John sam kiedyś takiej pomocy potrzebował, obecnie chętnie dzieli się swoją wiedzą.