fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

Komentarze blogowe, czyli co to?

Na czym polegają Komentarze blogowe?

Definicja

Komentowanie wpisów blogowych to nic innego jak wyrażenie swojej opinii, czy też zadanie dodatkowych pytań autorowi tekstu. Jednak znaczenie tych komentarzy jest większe niż by się mogło wydawać. Szczególnie dużą rolę odgrywają one w przypadku budowania linków.

3 ciekawostki o komentarzach blogowych

1. Po co zostawia się komentarze blogowe?

Komentowanie wpisów blogowych jest bardzo ważne dla właścicieli witryn internetowych. Wszystko ze względu na to, że komentarze są pomocne i niosą za sobą wiele korzyści takich, jak:

· budowanie pozycji eksperckiej w danym obszarze lub branży,

· nawiązywanie nowych znajomości,

· interakcje z klientami,

· promowanie własnego imienia, nazwiska lub pseudonimu,

· przekierowanie ruchu na inną stronę www,

· zdobywanie linków pozycjonerskich dla konkretnej strony.

Dodatkowo komentarze dostarczają konstruktywnych informacji zwrotnych, a także pozwalają poprawić jakość witryny. Jak więc widać są korzystne zarówno dla właścicieli blogów i witryn internetowych, jak i samych komentujących.

2. Zasady komentowania

Przede wszystkim, aby komentowanie przyniosło zamierzone efekty, trzeba umieszczać komentarze w odpowiednim miejscu. Oznacza to głównie strony wartościowe, czyli te, które mają swoją markę, czy wiele wpisów blogowych, a także te, które są często odwiedzane. Ponadto istotne jest, aby komentować na blogach związanych z branżą i tematyką, w której obraca się osoba lub firma komentująca.

Ważną zasadą jest także podanie w czasie dodawania komentarzy takich informacji jak imię i nazwisko. W tym polu można także podać nazwę firmy lub pseudonim, pod którym jest się rozpoznawalnym. Nie należy zapominać też o podaniu prawidłowego adresu email, jeśli jest wymagany do dodania komentarza oraz adresu strony www.

3. Jak pisać dobre komentarze?

Aby komentarze pozwalały na budowanie pozycji eksperckiej oraz uzyskanie pozostałych korzyści, muszą być odpowiednio pisane. Ważną zasadą jest pisanie konkretów oraz unikania dużych objętościowo komentarzy bez większej wartości. Oczywiście komentarz nie powinien być zbyt krótki, a zawierać kilka zdań. Trzeba pamiętać też, że musi się on odnosić do wpisu, pod którym jest zostawiany. Należy także w komentarzach mimo różnicy zdań pozostać grzecznym, nie obrażać autora lub innych komentujących.