fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

Linki pośrednie, czyli co to?

Na czym polegają Linki pośrednie?

Definicja

Linki pośrednie to odnośniki, które przekierowują użytkowników do innych stron. Zanim jednak użytkownik trafi na stronę docelową, przeprowadzany jest przez inną witrynę. W tym celu wykorzystywane jest przekierowanie 301 oraz 302.

3 ciekawostki o linkach pośrednich

1. Czym jest przekierowanie 301?

W przypadku linków pośrednich wykorzystuje się w znacznej większości przekierowanie 301 oraz 302. Przekierowanie 301 przeznaczone jest do stałego przekierowywania. Oznacza to, że wszystkie linki, a także rekordy muszą być zaktualizowane. Ten rodzaj przekierowania powinno się stosować, gdy strona została na stałe usunięta lub w przypadku, gdy zmieniono jej adres.

2. Przekierowanie 302

Z koeli przekierowanie 302 nazywane tymczasowym wykorzystywane jest w przypadku konieczności przeprowadzenia zmian na danej podstronie. Przykładem może być chwilowy brak produkty w sklepie internetowym i przekierowanie użytkownika na inną podstronę. Ten rodzaj przekierowania warto więc stosować w przypadku, gdy dana strona lub podstrona jest chwilowo niedostępna.

3. Linki pośrednie a pozycjonowanie SEO

Trzeba mieć na uwadze, że celowe nieprawidłowe przekierowanie na inną witrynę nie jest zgodne z uczciwymi praktykami SEO, ponieważ ma na celu manipulację wynikami wyszukiwania. Jest zaliczane do technik Black Hat SEO oraz karane przy użyciu filtrów lub bana.