fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

Identyfikator Konta Google Ads, czyli co to?

Na czym polega Identyfikator Konta Google Ads?

Definicja

Identyfikator Konta Google Ads, nazywany także ID konta, to numer, który służy do zidentyfikowania kont Google Ads, ale też łączenia ich z innymi usługami Google. Identyfikator składa się z 10 cyfr. Jest on unikalny i przypisany do każdego konta Google. Umożliwia także dostęp do narzędzi reklamowych Google Ads.

3 ciekawostki o Identyfikatorze Konta Google Ads

1. Gdzie sprawdzić swój numer Identyfikatora Konta Google Ads?

Każdy posiadacz konta Google Ads powinien znać przypisany mu numer ID. W każdej chwili można go sprawdzić wchodząc w konto Google Ads oraz kliknąć w ikonkę pytajnika, która znajduje się w prawym górnym rogu. Następnie pojawi się zakładka z informacją o numerze identyfikującym dla tego konta.

2. Wykorzystanie Identyfikatora Konta Google Ads

Niepowtarzalny numer ID konta może być wykorzystywany na różne sposoby. Przede wszystkim ułatwia kontakt z działem obsługi klienta Google Ads w przypadku problemów bądź dodatkowych pytań związanych z kontem. Ponadto Identyfikator Konta Google Ads może być wykorzystywany do:

  • współpracy z innymi użytkownikami po udostępnieniu identyfikatora konta innym osobom,
  • śledzenia wydajności kampanii reklamowych,
  • udzielenia wsparcia i pomocy przez dział obsługi Google Ads.

Dzięki tym możliwościom, numer ID wykorzystywany jest także w czasie współpracy z agencjami reklamowymi, czy też do sprawdzania skuteczności prowadzonych kampanii marketingowych.

3. Udostępnianie Identyfikatora Konta Google Ads innym użytkownikom

Dzięki nadaniu dostępu do Konta Google Ads osobom trzecim możliwa jest efektywniejsza współpraca między innymi z agencjami reklamowymi. Aby udostępnić im Konto Google Ads, należy podać Identyfikator ID osobie, która ma mieć dostęp do konta. Następnie powinna ona zalogować się na koncie MCK i po wejściu w zakładkę Konta kliknąć opcję Zarządzanie, a następnie połącz istniejące konto.

W polu, które się pojawi, trzeba wpisać nr ID oraz kliknąć Wyślij zaproszenie. Właściciel konta Google Ads otrzyma maila z prośbą o potwierdzenie nadania uprawnień danej osobie. Aby udostępnić konto dla innego użytkownika, jego właściciel musi wejść zakładkę Narzędzia i ustawienia, następnie Konfiguracja i Dostęp i bezpieczeństwo, Menedżerowie i na końcu kliknąć Zaakceptuj.