fbpx

Słownik pojęć marketingowych

Hosting – co to jest, definicja

Hosting – definicja. Co to jest?

hosting, słownik

Usługa udostępniania zasobów serwerowych. Korzystają z niej właściciele stron internetowych, nie dysponujący własnymi serwerowaniami. W ramach usługi hostingowej dostawca udostępnia klientowi określoną objętość dysku twardego i danych, które mogą być przesłane za pośrednictwem łącz internetowych serwerowni. Zakres uzupełniających usług może różnić się w zależności od dostawcy.

Większość z nich zapewnia swoim klientom obsługę połączenia internetowego i serwera, ochronę serwerów i danych, a także obsługę bieżących problemów. Wybierając hosting, warto zwrócić również uwagę na częstotliwość wykonywania automatycznej kopii zapasowej plików. W ramach tej usługi można wyróżnić hosting dzielony, serwer dedykowany, serwer w chmurze, i VPS (virtual private server.

Jaki wpływ na SEO ma wybór hostingu?

Hosting zdecydowanie ma wpływ na pozycjonowanie strony w wyszukiwarce. Wpływać mogą na nie najróżniejsze zmienne: szybkość dysku, wersje oprogramowania i jego konfiguracja, obecność filtrów antyspam, szybkość łącza, częstotliwość wykonywania kopii zapasowej, a także konfiguracja certyfikatu SSL, którego brak całkowicie eliminuje stronę z wyników wyszukiwania.