fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

Link burst, czyli co to?

Na czym polega Link burst?

Definicja

Link burst to określenie zjawiska, które polega na tym, że dana strona internetowa nagle pozyskuje bardzo dużo linków zwrotnych. Nie jest to zjawisko pożądane, ponieważ wyszukiwarka ocenia Link burst jako pozyskiwanie linków zwrotnych w sposób nienaturalny.

2 ciekawostki o Link burst

1. Negatywne postrzeganie Link burst

Pozyskanie w bardzo krótkim czasie wielu linków zwrotnych jest negatywnie odbierane przez roboty wyszukiwarki. Wszystko ze względu na to, że budowanie naturalnego profilu linkowego jest procesem dość długotrwałym.

Link burst może świadczyć o tym, że właściciel witryny skorzystał z niedozwolonych praktyk takich, jak farmy linków, automatyczne generowanie, czy systemu wymiany linków. Są to działania, które Google karze.

2. Jak unikać zjawiska Link burst?

Linki pozyskiwane w naturalny sposób pojawiają się stopniowo. Jednak nie ma precyzyjnie określonej ilości liczby odnośników, które mogą pojawiać się dziennie, tygodniowo, czy miesięcznie. Dlatego też warto obserwować i analizować strony konkurencji oraz sprawdzać jak wygląda ich tempo zdobywania backlinków.

Nie warto sięgać po techniki zaliczane do Black Hat SEO, ponieważ kilkumiesięczne działania mające na celu podniesienie pozycji danej witryny w wynikach wyszukiwania mogą zostać zaprzepaszczone. Jeżeli roboty wyszukiwarek dostrzegą nagły przyrost linków zwrotnych w krótkim czasie, potraktują to jako manipulację wynikami wyszukiwania i Google nałoży karę. Jej skutkiem będzie znaczny spadek pozycji witryny w rankingu.