fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

Keyword Surfer, czyli co to?

Czym jest Keyword Surfer?

Definicja

Keyword Surfer to jedna z wtyczek do przeglądarki Chrome. Jest ona darmowa i pomaga w analizowaniu wyników wyszukiwania na konkretne zapytanie. Wtyczka została stworzona przez autorów narzędzia Surfer SEO i w prosty sposób udziela wskazówek, jak postępować, aby optymalizować stronę na dane słowa kluczowe.

3 ciekawostki o Keyword Surfer

1. Podstawowe funkcje Keyword Surfer

Keyword Surfer umożliwia uzyskanie dość precyzyjnych danych. Po uruchomieniu wtyczki można otrzymać takie informacje, jak:

  • lista fraz podobnych do konkretnego zapytania,
  • średnia liczba miesięcznych wyszukiwań określonego słowa kluczowego,
  • wykresy, które ukazują lub też nie korelację między backlinkami a widocznością witryny w rankingu,
  • ilość wartościowych linków, które prowadzą do domen pojawiających się w SERP-ach,
  • wyrażenia, które są powiązane z konkretnym słowem kluczowym.

Dzięki tym możliwościom Keyword Surfer jest bardzo przydatnym narzędziem w pracy każdego copywritera oraz content marketingowca.

2. Instalacja Keyword Surfer

Aby pobrać wtyczkę Keyword Surfer, należy przejść do sklepu Google Play. Po jej pobraniu i zainstalowaniu należy kliknąć przycisk ustawień dodający rozszerzenia oraz poczekać do momentu konfiguracji oraz uruchomienia się wtyczki. W ustawieniach należy też wybrać lokalizację, czy też wersję językową przeglądarki. Można też określić, czy mają być widoczne globalne statystyki popularności fraz.

Wyłączenie wtyczki jest równie proste, ponieważ wystarczy tylko w zakładce Dodatki wyłączyć rozszerzenie.

3. Czy warto korzystać z Keyword Surfer?

Wtyczka Keyword Surfer to bardzo praktyczne narzędzie. Zdecydowanie jest warte polecenia wszystkim, którzy chcą mieć szybki research oraz poznać najważniejsze informacje o danej frazie kluczowej i wyświetlających się dla niej stron. Z zalet wtyczki korzystać mogą copywriterzy oraz content marketerzy w swojej codziennej pracy.