fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

Mapy Google, czyli co to?

Na czym polegają Mapy Google?

Definicja

Mapy Google to jedna z bardziej popularnych aplikacji od Google, z której korzystają zarówno zwykli użytkownicy, jak i przedsiębiorstwa. Udostępnia wiele praktycznych funkcji, nie tylko związanych ze wskazaniem lokalizacji konkretnej firmy bądź lokalu.

3 ciekawostki o Mapach Google

1. Podstawowe funkcje Google Maps

Mapy Google są aplikacją, która przede wszystkim pomaga w nawigacji. Po wczytaniu obecnej lokalizacji oraz wpisaniu miejsca docelowego, aplikacja wyznaczy najbardziej optymalną trasę, pokaże czas dojazdu oraz ilość kilometrów. Dodatkowo na mapie zaznaczone są także kolorami odcinki, gdzie mogą pojawić się korki. W trakcie jazdy Mapy Google na bieżąco monitorują ruch i w przypadku dostępności krótszej trasy zaproponują ją użytkownikowi. Ponadto Google Maps oferują opcję Street View oraz zdjęcia satelitarne, które pozwalają wirtualnie poruszać się po ulicach.

2. Dodatkowe funkcje Map Google

Mapy Google to niezwykle praktyczne narzędzie, które pozwala użytkownikom zyskać wiele dodatkowych możliwości. W wynikach wyszukiwania pojawiają się bowiem opinie o danym miejscu. Można przeczytać komentarze osób, które korzystały z usług danej firmy, które są pomocne w podjęciu decyzji o zakupie, czy też skorzystaniu z oferty. Szczególnie wielu użytkowników kieruje się opiniami w przypadku lokali gastronomicznych, usług fryzjerskich, czy kosmetycznych.

3. Google Maps dla przedsiębiorstw

Widok profilu firmy w Mapach Google to doskonały sposób na zwiększenie ilości klientów. Posiadanie profilu w tej aplikacji pozwala dotrzeć do szerokiego grona użytkowników. Wystarczy tylko utworzyć wizytówkę w Google Maps oraz podać niezbędne informacje o firmie, takie jak nazwę, adres, godziny otwarcia, czy dane kontaktowe. Warto także dbać o opinie i pozytywne komentarze użytkowników, a także optymalizację strony www pod kątem SEO, aby móc zajmować wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google Maps.