fbpx

słownik pojęć marketingowych

Audience Network, czyli co to?

Czym jest audience network? Jak działa i jak można go wykorzystać w reklamie?

facebook audience network

Definicje

Jest to platforma reklamowa stworzona przez Facebook, która umożliwia reklamodawcom promowanie swoich produktów poza samym Facebookiem. Dzięki Audience Network, reklamodawcy mogą docierać do docelowej grupy odbiorców na innych stronach internetowych i aplikacjach mobilnych, które współpracują z Facebookiem. Platforma ta umożliwia wyświetlanie różnego rodzaju reklam, tj. banery, filmy czy reklamy interaktywne.

2 ciekawostki, które warto wiedzieć o Audience Network

1. Jakie korzyści niesie Audience Network?

Platforma oferuje korzyści zarówno dla reklamodawców, jak i stron www, które te reklamy wyświetlają. Dla pierwszej grupy korzyściami są zwiększenie zasięgów poza Facebooka, dopasowanie reklam do preferencji i demografii odbiorców, dywersyfikacja formatów reklam, optymalizacja kampanii. Dla stron www Audience Network stanowi źródło dochodów z reklam. Platforma umożliwia również wybór rodzaju reklam, które będą wyświetlane na witrynie (np. reklamy spójne z wizerunkiem marki).

2. Czy Audience Network ma szerokie zasięgi?

Platforma pozwala reklamodawcom dotrzeć do ponad miliarda użytkowników na całym świecie. Może być wykorzystywana w różnych sektorach, tj. e-commerce, gry mobilne, aplikacje czy media społecznościowe.