fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

ZBS (liczba znaków bez spacji), czyli co to?

Czym jest ZBS?

Definicja

Liczba znaków jest pojęciem używanym w odniesieniu do tworzonych treści na strony internetowe. Pozwala na określenie długości danego tekstu. W przypadku liczby znaków bez spacji, długość tekstu liczona jest bez uwzględnienia spacji, czyli odstępów między poszczególnymi słowami.

2 ciekawostki o liczbie znaków bez spacji

1. Znaczenie długości publikowanych tekstów

Długość treści umieszczanych na blogach, czy stronach internetowych i w mediach społecznościowych jest dość ważna. Wszystko dlatego, że zasady SEO określają, jaka ilość znaków bez spacji będzie odpowiednia w konkretnym przypadku, co także ma znaczenie na poprawność wyświetlania się strony oraz treści, umieszczony w jej poszczególnych elementach.

Ponadto długość treści ma znaczenie także w przypadku działań marketingowych. Niektóre marki znane są z krótkich chwytliwych treści, z kolei inne strony słyną z rozbudowanych artykułów wyczerpujących dany temat.

2. Jak sprawdzić liczbę znaków bez spacji?

Sprawdzenie, ile dany tekst posiada znaków bez spacji, jest bardzo proste. Może się nieco różnić w przypadku odmiennych programów do tworzenia tekstu. Jeżeli chodzi o Worda i pakiet MS Office, należy na dole strony dokumentu odszukać opcję Wyrazy, a następnie w nią kliknąć. Pojawi się okienko ze statystykami wyrazów, gdzie znajdzie się także zestawienie liczby znaków bez spacji. W opcję Statystyka wyrazów można także wejść odszukując w górnym menu pole Recenzja.

Ponadto przy pomocy statystyki wyrazów można sprawdzić cały dokument pod względem ilości znaków bez spacji, ale też wyświetlić dane dla konkretnego fragmentu. Aby to zrobić, wystarczy zaznaczyć fragment tekstu, a następnie postępować zgodnie z powyższymi wskazówkami.