fbpx

słownik pojęć marketingowych

Błąd 303, czyli co to?

Co oznacza błąd 303? Jak go naprawić?

error - błąd

Definicja

Błąd HTTP 303, znany również jako See Other (Zobacz Inny), jest jednym z kodów statusu HTTP, które serwer internetowy może zwrócić w odpowiedzi na żądanie klienta. Oznacza on, że żądanie klienta zostało pomyślnie przetworzone, ale zasób, który został wywołany, znajduje się pod innym URI. Odpowiedź zawiera zazwyczaj nagłówek Location, w którym podany jest nowy URI, pod którym klient powinien szukać żądanego zasobu. Przeglądarka internetowa, która otrzyma ten kod odpowiedzi, zazwyczaj automatycznie kieruje użytkownika na nowy adres.

2 ciekawostki, które warto wiedzieć o błędzie 303

1. W jakich sytuacjach może pojawić się błąd 303?

Błąd może pojawić się, gdy przekierowanie zostanie błędnie ustawione. Może pojawiać się też tylko w przeglądarce jednego użytkownika. W takim przypadku najczęściej jest on tymczasowy lub wcale nie istnieje, ale przeglądarka myśli inaczej. Błąd 303 może wynikać również z niepoprawnie wpisanego adresu URL.

2. Jak poradzić sobie z błędem 303?

Użytkownik, który napotka na ten błąd, może wykonać kilka podstawowych czynności. Powinien zacząć od odświeżenia strony i sprawdzenia poprawności adresu URL. Następnie powinien wyczyścić pamięć podręczną, wyłączyć wtyczki w przeglądarce i wyczyścić pamięć podręczną DNS na komputerze.