fbpx

słownik pojęć marketingowych

Błąd 509, czyli co to?

Co oznacza błąd 509? Jak go naprawić?

błąd 509

Definicja

Błąd 503 to status HTTP, który oznacza przekroczenie limitu transferu (Bandwidth Limit Exceeded). Świadczy o tym, że serwer zrozumiał żądanie użytkownika, ale nie może go obsłużyć, ponieważ limit przesyłania danych został przekroczony. Komunikat o błędzie może pojawiać się niezależnie od tego, z jakiego urządzenia lub przeglądarki korzysta użytkownik.

2 ciekawostki, które warto wiedzieć o błędzie 509

1. Co może zrobić użytkownik, jeśli pojawi się błąd 509?

Błąd wynika zazwyczaj z winy właściciela serwisu, który nie zadbał o odpowiednie parametry serwera. W takim przypadku użytkownik ma związane ręce. Jednak bywa, że błąd jest tymczasowy, dlatego bywa, że proste czynności mogą przywrócić połączenie z witryną. Te czynności to odświeżenie strony, restartowanie routera, sprawdzenie połączenia internetowego, wyczyszczenie pamięci podręcznej i plików cookie oraz wyłączenie wtyczek i rozszerzeń w przeglądarce.

2. Czy błąd 509 wpływa na pozycjonowanie strony?

Błąd 509 wpływa negatywnie na wskaźnik UX, czyli wrażenia użytkownika. Jeżeli często się powtarza, obniża wiarygodność witryny. Oprócz tego może sprawić, że wyszukiwarka Google uzna stronę za nieaktywną i usunie ją ze swojego indeksu.