fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

Znacznik bold, czyli co to?

Na czym polega Znacznik bold?

Definicja

Znacznik bold jest elementem hipertekstowego języka znacznikowego. Jest używany do formatowania tekstów, czyli ich pogrubiania. Znacznik bold może zostać wykorzystany do pogrubienia pojedynczego wyrazu lub też dłuższych fraz i fragmentów tekstu.

3 ciekawostki o znaczniku bold

1. Po co stosuje się znacznik bold

Znacznik bold, czyli pogrubienie tekstu stosuje się przede wszystkim po to, aby podkreślić i wyróżnić słowo bądź konkretne wyrażenie. Dzięki temu znacznikowi można w prosty sposób zwrócić uwagę użytkowników, ale też pokazać, że dana informacja w tekście jest ważna.

Znacznik bold wykorzystywany jest w artykułach blogowych, poradnikowych, ale także w treści zamieszczanych na stronie głównej danej witryny oraz jej podstronach.

2. Wygląd i używanie znacznika bold

Znacznik bold zapisuje się jako: <b>treść</b>. Treść, która znajduje się w środku, będzie na stronie wyświetlana właśnie w formacie pogrubionym. W ten sposób można w dość prosty sposób wizualnie podkreślić ważność danego słowa, frazy lub zadania.

3. Różnice między znacznikiem bold a strong

Wyróżnia się dwa sposoby na podkreślanie ważności fraz w tekście. Jest to znacznik bold oraz strong. Mimo że używane są niekiedy zamiennie, ich znaczenie nie jest identyczne. Znacznik bold używa się w celu pogrubienia wyświetlanego tekstu. Ma on charakter tylko wizualny. Natomiast znacznik strong wyróżnia tekst, nadając mu większe znaczenie niż pozostała jego część. Jest on także sygnałem dla robotów wyszukiwarki, że powinny one zwrócić większą uwagę na słowo oznaczone znacznikiem strong.