fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

ZZS (liczba znaków ze spacjami), czyli co to?

Na czym polega ZZS?

Definicja

Określenie zzs, czyli liczba znaków ze spacjami wykorzystywane jest w kontekście tworzenia treści. Wiąże się bowiem z długością danego tekstu, który umieszcza się na stronie internetowej.

2 ciekawostki o liczbie znaków ze spacjami

1. Czy zzs jest ważna?

Liczba znaków ze spacjami określa całkowitą długość tekstu łącznie z odstępami, czyli spacjami, jakie znajdują się między poszczególnymi wyrazami i znakami interpunkcyjnymi. Całkowita długość tekstu może być ważna z kilku powodów. Przede wszystkim należy być świadomym, że teksty tworzone na strony internetowe muszą się wpasować w szablon konkretnej strony www. Zbyt długi tekst mógłby się nie wyświetlać poprawnie. Dodatkowo liczba znaków ze spacjami jest ważna w przypadku konkretnych rodzajów tekstów, które także mają określone długości. Przykładowo artykuł blogowy powinien zawierać od 3000 do 1500 zzs, a opis produktu między 1000, a 4000 zzs.

Co jest również istotne zzs jest często wykorzystywaną jednostką długości tekstów w przypadku rozliczeń z copywriterami, za tworzone treści.

2. Jak sprawdzić liczbę znaków ze spacjami?

Aby sprawdzić w Wordzie, ile zzs posiada konkretny tekst, wystarczy na dole dokumenty po lewej strony odnaleźć pole Wyrazy. Po kliknięciu otworzy się okienko ze statystyką wyrazów. Znajduje się tam między innymi liczba znaków ze spacjami. Można także sprawdzić nie tylko cały dokument pod względem ilości zzs, ale także dowolny fragment tekstu. W tym celu wystarczy zaznaczyć interesujący fragment, a następnie postępować jak wyżej.