fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

Wartość konw./kliknięcie, czyli co to?

Na czym polega Wartość konw./kliknięcie?

Definicja

Wartość konw./kliknięcie jest jednym z kluczowych wskaźników w kampaniach Google Ads. Informuje o tym, ile pieniędzy generuje pojedyncze kliknięcie użytkownika w daną reklamę. Inaczej mówiąc wskaźnik ten pokazuje, ile konwersji uzyskało się na podstawie kliknięć.

2 ciekawostki o wskaźniku konw./kliknięcie

1. Obliczanie wartości konw./kliknięcie

Konwersja to działania użytkowników podjęte po kliknięciu w reklamę, które są pożądane przez właścicieli stron internetowych. Może to być dokonanie zakupu, czy też rejestracja użytkownika w sklepie online lub zapis do newslettera.

Aby obliczyć wartość konw./kliknięcie, należy posłużyć się prostym wzorem. Wystarczy podzielić wartość wszystkich konwersji z interesującego okresu przez liczbę kliknięć, która została uzyskana w tym samym okresie.

Dzięki poznaniu wartości konw./kliknięcie można uzyskać dane o tym, czy prowadzona kampania reklamowa przynosi zamierzone efekty oraz czy jest opłacalna. Współczynnik ten warto zatem mierzyć na różnych etapach prowadzonej kampanii reklamowej, aby monitorować jej postępy i w przypadku negatywnych zmian, szybko reagować. W ten sposób możliwe jest zachowanie efektywnej kampanii promującej produkty bądź usługi oraz ograniczenie dodatkowych i zbędnych kosztów.

2. Wartość konw./kliknięcie w Google Ads

Dzięki Google Ads można skutecznie i w przejrzysty sposób śledzić konwersje oraz wartość konw./kliknięcie. Wystarczy tylko wykorzystać tag konwersji, który dodaje się w formie fragmentu kodu na stronę www. Pozwala on informować system reklamowy, kiedy doszło do konwersji.

Wartość konw./kliknięcie można szybko odnaleźć w panelu Google Ads. Po zalogowaniu się na konto należy wejść w Kampanie, a następnie w Kolumny i kliknąć Modyfikuj kolumny. Potrzebną w danym momencie metrykę można odszukać przy pomocy wyszukiwarki lub z wykorzystaniem sekcji Konwersje. Następnie po zaznaczeniu okienka ­Wartość konw./kliknięcie pojawią się pożądane informacje.