fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

Znacznik italic, czyli co to?

Na czym polega Znacznik italic?

Definicja

Znacznik italic stosowany jest do formatowania tekstu. Pozwala na nadanie mu postaci kursywy. Oznacza się go także symbolem ‘i’ i stanowi jeden z podstawowych znaczników wykorzystywanych podczas tworzenia stron internetowych.

3 ciekawostki o znaczniku italic

1. W jakim celu stosuje się znacznik italic

Tekst pisany kursywą przede wszystkim pozwala na zwrócenie uwagi użytkowników. Ponadto znacznik italic podkreśla ważność danej treści, a także pozwala uwypuklić ją na tle pozostałego tekstu. Co jest ważną informacją znacznik italic nie ma większego znaczenia dla robotów indeksujących. Z tego też względu jest on używany przede wszystkim ze względu na użytkowników.

2. Główne zalety stosowania znacznika italic

Do najważniejszych zalet znacznika italic zalicza się to, że pozwala on w bardzo prosty, a zarazem skuteczny sposób, aby zwrócić uwagę na konkretny fragment tekstu. Dodatkowo znacznik italic:

  • zwiększa czytelność tekstu,
  • nadaje dynamiczny styl tekstowi,
  • podkreśla ważność słowa, frazy, czy też zdania, a nawet fragmentu treści,
  • pozwalają zachować estetykę treści.

Co więcej, znacznik italic wykorzystywany jest często w przypadku cytatów, tytułów, czy też dialogów i nazw własnych.

3. Różnice między znacznikiem italic a em

Znacznik italic nie pełni żadnej dodatkowej funkcji poza wizualnym wyróżnieniem tekstu. Ma on postać <i> treść</>. Z tego też względu nie ma on większego znaczenia dla robotów wyszukiwarek internetowych. Drugim podobnym do znacznika italic, jest znacznik em. Na pierwszy rzut oka, oba wyglądają tak samo i po ich zastosowaniu tekst widoczny jest w czcionce pochyłej. Największa różnica to właśnie to, że znacznik em jest zauważalny przez roboty wyszukiwarki, a co jest z tym związane, ma także wpływ na pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania. Dlatego też warto zastanowić się, kiedy lepszym wyborem będzie zastosowanie znacznika italic, a kiedy em. Wszystko zależy od efektów, jakie chce się osiągnąć.