fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

Yoast SEO, czyli co to?

Na czym polega Yoast SEO?

Definicja

Yoast SEO to wtyczka przeznaczona dla popularnej platformy WordPress. Ułatwia ona optymalizację stron internetowych oraz zarządzanie najważniejszymi elementami strony jak chociażby treścią, czy też meta tagami.

3 ciekawostki o Yoast SEO

1. Do czego służy Yoast SEO?

Wtyczka Yoast SEO oferuje wiele przydatnych funkcji, które pozwalają zoptymalizować stronę www pod kątem pozycjonowania SEO. Wśród nich znajduje się:

  • optymalizacja wszystkich treści pod względem słów kluczowych,
  • analiza czytelności tekstu,
  • podgląd strony,
  • automatyczne generowanie i aktualizowanie mapy strony XML,
  • automatyczne dodawanie oznaczenia Schema.org,
  • możliwość dostosowania meta opisów i tytułów dla różnych rodzajów stron.

Ponadto Yoast SEO oferuje integrację z Google Search Console, co pozwala na monitorowanie kluczowych danych dotyczących między innymi pozycji w wynikach wyszukiwania, czy ruchu na stronie.

2. Instalacja Yoast SEO

Aby móc korzystać z funkcjonalności wtyczki Yoast SEO, konieczna jest jej instalacja na WordPress. W tym celu niezbędne jest zalogowanie się na stronie oraz przejście do panelu administratora. Tam należy odnaleźć w menu opcję Wtyczki i kliknąć Dodaj nową. W polu wyszukiwania wpisać należy Yoast SEO i wykonać instalację. Po zakończonym procesie wystarczy włączyć wtyczkę w panelu administracyjnym. Wtyczka jest gotowa do dalszej konfiguracji.

3. Pierwsza konfiguracja Yoast SEO

Po zainstalowaniu wtyczki Yoast SEO niezbędne jest wykonanie jej konfiguracji. Jest ona prosta i nie zajmuje dużo czasu. Aby rozpocząć konfigurację, należy wybrać wtyczkę Yoast SEO z menu, a następnie kliknąć Ogólne i Pierwsza konfiguracja. Jako pierwsza zostanie przeanalizowana strona www, a wszystkie drobne problemy techniczne zostaną automatycznie naprawione. Kolejny etap to wybór, czy witryna będzie reprezentować osobę, czy organizację oraz możliwość podania profili w mediach społecznościowych. Ostatni krok to potwierdzenie wyrażenia zgody na monitorowanie danych w obrębie strony, aby wtyczka mogła być udoskonalana.