fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

WordPress, czyli co to?

Na czym poelga WordPress?

Definicja

WordPress to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią – CMS. Jest bezpłatny oraz stosunkowo prosty w obsłudze. Umożliwia samodzielną edycję oraz aktualizację treści zamieszczonych na stronie www bez konieczności znajomości języka programowania.

3 ciekawostki o WordPress

1. Przeznaczenie WordPress

WordPress został stworzony do tworzenia oraz obsługi stron internetowych oraz blogów. Dzięki dodatkowym wtyczkom, jak chociażby WooCommerce możliwe jest także samodzielne prowadzenie sklepu internetowego. Z tych właśnie powodów WordPress jest popularny i chętnie wykorzystywany zarówno przez amatorów i osób początkujących w tworzeniu stron i sklepów online, jak i doświadczonych użytkowników. Zaawansowane systemy, wtyczki oraz moduły dają praktycznie nieograniczone możliwości w tworzeniu stron amatorskich i profesjonalnych.

2. Zalety systemu WordPress

Największą zaletą WordPress jest to, że jest on udostępniany na licencji GNU General Public License, co sprawia, że jest całkowicie bezpłatny. Inne zalety systemu to:

  • intuicyjność obsługi,
  • możliwość instalacji dodatkowych modułów,
  • duża funkcjonalność pozwalająca na dostosowanie do indywidualnych potrzeb,
  • możliwość rozbudowy obecnej strony dzięki wtyczkom,
  • wiele motywów dostępnych w wersji komercyjnej i darmowej,
  • szybkość,
  • obsługa w języku polskim,
  • możliwość dostosowywania się do urządzeń mobilnych.

Trzeba też podkreślić, że do samodzielnego stworzenia strony z wykorzystaniem WordPress, nie trzeba posiadać wiedzy z zakresu programowania, co sprawia, że każdy może założyć, a także zarządzać swoją stroną www.

3. Jak założyć stronę w WordPress?

Do założenia strony www niezbędny jest hosting i domena. Następnie WordPress należy zainstalować na hostingu, aby uzyskać dostęp do strony internetowej. Kolejny krok to zalogowanie się do panelu administratora WordPress, gdzie należy nadać tytuł witrynie oraz dodać opis. Są to kluczowe informacje dla wyszukiwarek, dlatego należy przemyśleć wprowadzaną treść. Po instalacji WordPress można zostawić domyślny szablon lub wybrać jeden z dostępnych, który odpowiada indywidualnym potrzebom.