fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

Znacznik strong, czyli co to?

Na czym polega Znacznik strong?

Definicja

Znacznik strong jest elementem języka znaczników HTML. Pozwala on na formatowanie fragmentów tekstu w taki sposób, aby wyróżniały się na tle całej treści. Znacznik stron pogrubia czcionkę słowa, frazy, zdania bądź większego fragmentu tekstu.

3 ciekawostki o znaczniku strong

1. Kiedy wykorzystać znacznik strong

Znacznik strong pozwala wyróżnić fragment tekstu nie tylko wizualnie, ale także i semantycznie. Umieszczony w znaczniku tekst jest bardziej widoczny, pozwala na szybsze odnalezienie w treści najważniejszych informacji, a także przyciąga wzrok. Z tego też względu stosuje się go:

  • w celu podkreślenia, że dana informacja jest ważna,
  • aby zwrócić uwagę użytkowników,
  • zaznaczyć istotę danego słowa, wyrażenia bądź zdania,
  • do podkreślenia słów kluczowych,
  • w celu ograniczenia ilości nagłówków na stronie.

To, co jest jeszcze istotne, znacznik stron wykorzystywany jest do wskazania kluczowych informacji w kodzie strony.

2. Zalety znacznika strong

Znacznik strong jest bardzo często wykorzystywany w czasie tworzenia stron internetowych. Wszystko ze względu na to, że posiada kilka kluczowych korzyści. Zalicza się do nich:

  • lepszą widoczność tekstu na stronie internetowej,
  • pozytywny wpływ na pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwania,
  • możliwość odnalezienia najważniejszych informacji bez czytania całego tekstu.

Dodatkowo pogrubiony tekst skutecznie przyciąga uwagę użytkowników, dlatego w znaczniku warto używać tylko istotnych informacji.

3. Znacznik strong a bold

W języku HTML znacznik strong zapisywany jest jako: <strong>treść</strong>. Daje on wizualnie podobne efekty do znacznika bold. Jednak kluczową różnicą jest to, że znacznik strong nie tylko pogrubia czcionkę wskazanego fragmentu treści, ale także odgrywa istotną rolę dla robotów wyszukiwarek. Wszystko dlatego, że znacznik strong ma dla nich znaczenie, a roboty zwracają większą uwagę na to, co znajduje się w znaczniku strong. Natomiast znacznik bold tylko wizualnie podkreśla tekst, ale jest zupełnie obojętny dla robotów wyszukiwarek.