fbpx

Słownik pojęć marketingowych

Działania ręczne Google – co to jest, definicja

Działania ręczne Google – definicja. Co to jest?

search-console-reczne-dzialania, słownik

Uzupełnienie działań automatycznych z wykorzystaniem algorytmów. Działania ręczne Google przeprowadzane są przez uprawnionych do tego moderatorów – tak zwanych raterów. Wyszukiwarka stosuje je celem ochrony swojego indeksu. Podejmowane są w przypadku, gdy struktura, kod czy treść witryny skonstruowana jest niezgodnie z wytycznymi jakości dla webmasterów.

Ręczne nakładanie kar przez Google najczęściej stosowane jest w przypadku praktyk Black Hat SEO. W przeciwieństwie do automatycznych banów, te nakładane przez raterów zawsze wiążą się z otrzymaniem powiadomienia.

W jakich przypadkach stosuje się działania ręczne Google?

Większość nieuczciwych praktyk jest wykrywanych automatycznie z wykorzystaniem botów. Google dba jednak o to, by równoważyć ich pracę działaniami ręcznymi raterów. Najczęściej nakładają oni bany na strony, które stosują takie praktyki jak cloaking, tworzenie doorway pages, duplicate content czy thin content, czy nasycanie treści słowami kluczowymi.

Działania ręczne Google mogą być również zastosowane w kierunku webmasterów stosujących depozycjonowanie i linkujących na stronach o niskim autorytecie.