LOADING

Wtyczka Coming Soon

Mały, ale ważny szczegół.

Podczas procesu stawiania sklepu internetowego nie chcemy, by był dostępny dla odwiedzających oraz dla Google. Jest kilka sposobów, by osiągnąć taki efekt:

  1. prace na lokalnym serwerze, dopiero po zakończeniu prac sklep jest wgrywany na hosting
  2. prace na wersji deweloperskiej, często jest ona lokowana na subdomenie np. http://dev.nowysklep.pl
  3. prace na docelowej domenie, z wtyczką Coming Soon

Jeśli stawiamy sklep na WooCommerce to wygodnie jest działać już na docelowej domenie. Unikamy wtedy ew. problemów przy przenoszeniu sklepu z wersji lokalnej na docelową domenę i hosting.

Aby sklep nie był widoczny dla odwiedzających, wgrywamy jedną z wtyczek Comming Soon:

wtyczki-coming-soon

Wtyczki Coming Soon działają na bardzo prostej zasadzie.

Dla osoby z zewnątrz pojawi się tylko landing page z komunikatem mówiącym, że niedługo pod tym adresem powstanie nowa strona.

Natomiast my, jako admini, po zalogowaniu do WP, pod adresem naszej strony nie zobaczymy strony informacyjnej a będzie dostępna dla nas cała działająca strona. Wygodne i eleganckie rozwiązanie.

Niezależnie od tego czy skorzystamy z Coming Soon czy nie, dobrze jest na czas tworzenia sklepu internetowego wyłączyć indeksację. W menu WP przechodzimy do sekcji Ustawienia -> Czytanie:

ustawienie-noindex-wordpress

Tu zaznaczamy checkbox przy Proś wyszukiwarki o nieindeksowanie tej strony. W ten sposób na stronie będzie dodany meta tag noindex i unikniemy ryzyka zaindeksowania roboczej wersji strony.

Oczywiście po zakończeniu prac i uruchomieniu sklepu trzeba pamiętać o odznaczeniu checkboxa.

menu poradnika