LOADING

Programista do prac przy sklepie internetowym

Przy tworzeniu biznesplanu i szacunkach wydatków warto od razu dopisać pozycję programisty.

Dobrego programisty :).

Zdecydowanie powinien to być programista specjalizujący się w danym oprogramowaniu sklepowym lub przynajmniej mający jakieś szersze doświadczenie w pracy przy sklepach internetowych.

Większość popularnych rozwiązań sklepowych bazuje na języku PHP. To plus bo dzięki popularności tego języka programowania powinniśmy dość łatwo znaleźć kogoś do współpracy.

Trzeba jednak zaznaczyć, że obecnie programistów, szczególnie tych dobrych, na rynku pracy brakuje. Stąd stawki płacone programistom są wysokie a i tak są często kuszeni jeszcze lepszymi ofertami.
Na szczęście do sklepu internetowego wystarczy zdalna pomoc programisty, rozliczana najczęściej za godziny (czasem to może być kilka godzin w miesiącu, czasem dużo więcej).

Programistów chętnych na taką zdalną formę współpracy, aby dorobić znajdzie się dość łatwo, choć nadal trzeba się liczyć z wysokimi stawkami za godzinę (mówimy tu o okolicach 50-100zł lub więcej).

OK, ale do czego tak właściwie jest nam potrzebny programista przy sklepie internetowym?

Po pierwsze do postawienia samego sklepu internetowego. Prosty sklep internetowy możemy postawić sami, bez wiedzy programistycznej. Schody zaczynają się jak chcemy coś zmienić, a panel opcji nie daje takiej możliwości.

Przykłady prac programistycznych:

  • optymalizacja szybkości ładowania strony
  • wdrożenie modułu ecommerce
  • zmiany w ścieżce zakupowej (np. modyfikacja poszczególnych kroków koszyka, zmniejszenie ich liczby itp.)
  • zmiany w wyglądzie – to bardziej front-end, niektórzy programiści to też zrobią, a jak nie to trzeba jeszcze kogoś zatrudnić do zmian w wyglądzie strony czyli front-endzie
  • usuwanie złośliwego oprogramowania – to się niestety zdarza dość często i warto mieć w odwodzie osobę, która będzie mogła szybko zareagować w awaryjnej sytuacji
  • wdrożenie zmian optymalizacyjnych – specjaliści SEO często mają wiele uwag co do strony technicznej sklepu. Google opublikowało listę wytycznych dla webmasterów, poza tym doświadczony SEOwiec też bazuje na własnych doświadczeniach i know-how. Jest to tzw. techniczne SEO, które naprawdę może przynieść zauważalne efekty w postaci lepszych pozycji, ruchu czy konwersji, ale wymaga to często wielu prac programistycznych i poprawek przy naszym sklepie internetowym
  • masa innych 🙂

Jak widać pracy przy sklepie dla programisty może być momentami całkiem sporo. Dlatego szukając odpowiedniej osoby do współpracy najlepiej wybrać kogoś, kto zarówno będzie miał czas postawić sklep internetowy jak i pracować przy nim w dłuższym okresie.
menu poradnika