LOADING

Płatności, bramki w sklepie internetowym

Płatności to kluczowa sprawa przy otwieraniu sklepu internetowego. Domyślnie oprogramowanie sklepu na starcie będzie miało przeważnie opcję płatności przez PayPal oraz przelew bankowy. To oczywiście za mało, mamy przecież XXI wiek.

Większość użytkowników internetu przyzwyczaiła się do szybkich płatności przez internet. Po dokonaniu zakupu przenoszą one użytkownika na stronę banku, gdzie można dokonać płatności. Płatność jest księgowana od razu.

Na rynku dostępnych jest kilku popularnych operatorów jak m.in.:

  • DotPay
  • PayU
  • Przelewy24
  • I kilku innych

Przed wyborem można skontaktować się z każdym z nich i handlowiec przedstawi szczegóły oferty. Warto poświęcić trochę czasu na analizę poszczególnych ofert, bo czasami różnice są pozornie małe ale istotne. Mowa tu choćby o obsługiwanych bankach, metodach płatności czy prowizjach.

My zdecydowaliśmy się na wybór Dotpay. Powodów było kilka. Główne z nich to szeroka oferta obsługiwanych banków, dobra oferta porównywalna z konkurencją. Zaważył sam proces płatności choć to już bardziej personalne preferencje.

Jeśli kogoś interesuje porównanie ofert to znajdzie się ono tutaj tutaj.

Jak zaznacza autor artykułu, warto ponegocjować stawki.

Może na początku działalności sklepu internetowego te negocjacje nie będą udane, ale wraz ze wzrostem obrotu na pewno można wrócić do rozmów.
Płatność kartą

Decydując się na firmę do obsługi płatności powinniśmy dostać możliwość realizacji płatności za pomocą karty. Najczęściej po założeniu konta trzeba będzie dosłać kilka wymaganych dokumentów i wtedy płatności będą aktywowane.
menu poradnika