LOADING

Integracja sklepu z Allegro

Jak pisaliśmy wcześniej, Allegro ma swoje wady i zalety.

Na pewno jednak na początku rozkręcania sklepu internetowego również wykorzystać ten kanał sprzedaży. Jednak ręczne wystawianie aukcji może być żmudne. Jasne, można to komuś zlecić, ale po co, skoro można zintegrować nasz sklep z Allegro.

Nasza podpowiedź

Jeśli decydujemy się na sprzedaż w Allegro to warto aktywować opcję sklepu (w panelu Allegro), dzięki czemu będziemy mieli cennik dedykowany dla sklepów i zapłacimy mniej za wystawianie.

Nasz sklep postawiliśmy na WooCommerce i z pomocą ponownie przychodzi tu ekipa WP Desk ze swoją wtyczką do integracji z Allegro.

Jest to jedna z droższych wtyczek, kosztuje niecałe 400zł. Są to jednak bardzo dobrze wydane pieniądze, bo osobiście zapłacilibyśmy i dwa razy tyle ;).

Każdy kto wystawiał ręcznie produkty na Allegro wie o czym mowa. Przy naszym asortymencie ponad momentami dochodzącego do 100 produktów zaoszczędziliśmy naprawdę sporo czasu.

 

 

Motywy

Wtyczka daje opcje definiowania motywu, który będzie użyty na aukcjach allegro.

Jest to opcjonalne, w naszym przypadku nie decydowaliśmy się na motyw, a po prostu wystawialiśmy aukcje w tym samym układzie jak nasz sklep (opis + duże zdjęcia ujęte w opisie + info o fakturze).

kod-motywu

Jednak możliwości edycji motywu jest dużo więcej i jeśli ktoś chce tu bardziej spersonalizować wygląd to taka opcja jest.

Jeśli chcemy zintegrować Allegro z naszym sklepem to warto to zrobić na początku, przed dodaniem wszystkich produktów. Wtedy można wystawić parę testowych produktów i sprawdzić jak wyglądają na Allegro. Unikniemy wtedy ewentualnego przerabiania układu i treści poszczególnych produktów.

My zrobiliśmy integrację na końcu i musieliśmy przerabiać wszystkie strony produktów, by móc potem wystawiać aukcje w tym samym układzie.

Szablony

Dużym ułatwieniem jest ustawienie w jednym miejscu wszystkich opcji dodawanego produktu jak mapowanie kategorii, forma oferty itp.

wtyczka-allegro-szablon

Dzięki temu możemy później wystawiać więcej produktów na raz.

Można tu utworzyć kilka szablonów, dla różnych kategorii produktów.

Przykład finalnie dodanego produktu:

allegro-przyklad-aukcji

Produkty można dodawać pojedynczo lub masowo większą liczbę. Na początku trzeba poświęcić trochę czasu po instalacji, by dobrze poustawiać szablony i motywy. Jak to zrobimy to później już dodawanie odbywa się bezproblemowo.

menu poradnika