LOADING

Dodanie HTTPS

Ważna jest prawidłowa konfiguracja sklepu, by działał na https. Nie wystarczy podpięcie certyfikatu SSL pod domenę. Sklep dalej będzie się domyślnie otwierał jako zwykły http. Trzeba ustawić odpowiednie przekierowanie 301 z wersji http na https.

Można to zrobić na kilka sposobów. Jeden z nich to ustawienie przekierowania w pliku htaccess. Jest to dość trudne dla osób nie mających do czynienia z tym wcześniej.

Jako że to WordPress to na szczęście praktycznie wszystkie problemy zostały rozwiązane wtyczkami :).

Możemy wyszukać i zainstalować wtyczkę o nazwie Easy HTTPS Redirection.

wtyczka-https-wordpress

Po włączeniu wtyczki należy przejść do lewego menu Ustawienia i tam odszukać sekcję z ustawieniami wtyczki Easy HTTPS Redirection. Należy zaznaczyć opcje jak niżej i kliknąć zapisz:

https-ustawienia-wtyczki

Dzięki temu będzie forsowane przekierowanie na HTTPS w ramach całej domeny.

Dodatkowo trzeba zmienić jeszcze jedną opcję odnośnie adresacji.

Należy przejść do sekcji Ustawienia -> Ogólne. W polach Adres witryny oraz Adres WordPressa należy zmienić adres z http na https. Dzięki temu domyślnie WordPress będzie działał na wersji szyfrowanej.

wordpress-httpsTeraz czas na test w przeglądarce.

Po wpisaniu adresu http://domena.pl powinniśmy zostać przekierowani automatycznie na wersję https.

Dla pewności można to sprawdzić przy pomocy jednego z wielu Redirection Tool.

Jeśli tak się nie stało, jeśli narzędzia pokazują że nie ma przekierowania to najpewniej trzeba będzie zrobić przekierowanie ręcznie z poziomu htaccess. Najlepiej zlecić to doświadczonemu programiście. Doświadczony web developer czy programista powinien sobie z tym poradzić bez problemu.

menu poradnika