fbpx

SŁOWNIK POJĘĆ W MARKETINGU

Safari, czyli co to?

Na czym polega Safari?

Definicja

Safari to przeglądarka internetowa, która została stworzona dla urządzeń wyposażonych w system operacyjny OS X. Została zainicjowana przez Apple oraz jest obecnie domyślnie zainstalowaną przeglądarką na urządzeniach mobilnych typu iPhone, iPod czy iPad, a także na komputerach Mac.

3 ciekawostki o przeglądarce Safari

1. Najważniejsze informacje

Przeglądarka internetowa Safari powstała w 2003 roku i oparta jest o silnik WebKit, który działa na zasadzie open source. Obecnie nie jest ona dostępna dla komputerów, które posiadają system operacyjny Windows. Ponadto przeglądarka umożliwia synchronizację z chmurą, możliwość uruchomienia przeglądania prywatnego, a także korzystanie z Menedżera pobierania.

2. Zalety Safari

Użytkownicy Safari podkreślają szereg zalet tej przeglądarki. Poza dostępem do chmury wśród tych najważniejszych wymienia się:

  • łatwość przechodzenia między witrynami,
  • wyświetlanie podglądu łączy,
  • możliwość tłumaczenia strony internetowej oraz obrazów,
  • możliwość korzystania z darmowych rozszerzeń.

Przechodzenie między kolejnymi stronami www odbywa się w bardzo intuicyjny sposób. Aby wrócić do początku strony, wystarczy dwukrotnie stuknąć ekran u góry. Natomiast chcąc wyświetlić większy format strony, należy przekręcić urządzenie w pozycję poziomą. Z kolei, aby uzyskać podgląd łączy bez otwierania strony, trzeba je jedynie dotknąć i przytrzymać. Do dużych ułatwień należy także automatyczne przetłumaczenie strony internetowej oraz obrazów z tekstem i korzystanie z darmowych rozszerzeń.

3. Optymalizacja strony pod kątem przeglądarki Safari

Aby zwiększyć widoczność strony internetowej w wyszukiwarce Safari, należy postępować zgodnie z wytycznymi związanymi z pozycjonowaniem SEO. Kluczowa jest wysoka jakość strony www, ale też można wspomagać się wtyczkami SEO, które pozwolą na poprawę widoczności w wynikach wyszukiwania przeglądarki Safari poprzez chociażby optymalizację treści.