fbpx

słownik pojęć marketingowych

Pozycjonowanie (ang. SEO) – co to jest, definicja

Pozycjonowanie (ang. SEO) – definicja. Co to jest, jak zwiększyć ruch z pomocą pozycjonowania

Pozycjonowanie (ang. SEO) - co to jest, definicja

SEO, czyli pozycjonowanie (ang. SEO) to szereg działań, mających na celu podniesienie naszej strony internetowej w organicznych wynikach wyszukiwań, czyli poniżej górnej sekcji linków sponsorowanych. Głównym obiektem zainteresowań osób zajmujących się tym działem e-marketingu jest wyszukiwarka Google i okresowe zmiany jej algorytmu rankingowego.

Jakie są techniki pozycjonowania SEO?

Profesjonalne pozycjonowanie SEO to sektor marketingu, w którym wykorzystywane są różnorodne metody podwyższania pozycji witryny w rezultatach wyszukiwania. Wśród najpopularniejszych warto wyróżnić:

  • optymalizację – polega ona na dostosowaniu treści na stronie internetowej oraz skryptów JavaScript do zaleceń firmy Google i maksymalnym przyspieszeniu czasu ładowania witryny,
  • linkbuilding – jest procesem pozostawiania linków kierujących do naszego serwisu na zewnętrznych forach czy portalach,
  • blog firmowy – stanowi miejsce publikacji merytorycznych wpisów związanych z prowadzoną działalnością, którego rozwój pozytywnie wpływa na podniesienie rankingu witryny w wynikach wyszukiwania.

Korzystanie ze wtyczek takich jak Yoast SEO Plugin do systemu CMS WordPress również korzystnie przekłada się na poprawę pozycji strony w rezultatach wyszukiwarki Google.