fbpx

słownik pojęć marketingowych

Google Partner Premier, czyli co to?

Jak działa Google Partner Premier?

EAT w marketingu

Definicja

Google Partner Premier to program partnerski od Google. Jest to część wcześniejszego programu Google Partners, który został stworzony w celu wsparcia marketingu internetowego. Przeznaczony jest przede wszystkim dla firm, agencji, a także profesjonalistów zajmujących się współpracą z klientami w zakresie reklamy w wyszukiwarce Google, czyli Google Ads.

3 ciekawostki o Google Partner Premier

1. Status Google Partner Premier

Zdobycie statusu Google Partner Premier wymaga od firm oraz agencji marketingowych spełnienia szeregu wymagań. Jest on nadawany przez Mountain View i stanowi potwierdzenie dla kompetencji danej agencji dotyczących Google Ads. Co więcej, status ten przyznawany jest tylko tym, którzy spełniają wymagania Google w zakresie wydatków oraz rozwoju. Innymi słowy, status Google Partner Premier przyznawany jest tym firmom, które stale powiększają liczbę swoich klientów, a także generują wzrost przychodów.

2. Korzyści posiadania statusu Google Partner Premier

Posiadanie statusu Google Partner Premier pozwala na pewne przywileje. Przede wszystkim agencje go posiadające, mogą wykorzystywać tę informację, publikując ją na stronie internetowej, czy działaniach marketingowych. To z kolei pozwala uwiarygodnić agencję reklamową oraz potwierdzić umiejętności dotyczące prowadzenia kampanii Google Ads, co przyczynia się do zwiększenia zainteresowania usługami przez nowych klientów.

3. Co zrobić, aby uzyskać status Google Partner Premier?

W celu uzyskania statusu Google Partner Premier, agencja wcześniej musi uzyskać status Partnera Google na nowych warunkach, które zostały zaktualizowane w 2020 roku. Do najważniejszych czynników, które brane są pod uwagę w przypadku przyznawania statusu zalicza się:

  • wzrost liczby klientów,
  • utrzymanie dotychczasowych klientów,
  • wydatki w Google Ads na zarządzanych kontach w skali rocznej.

Tylko 3% z wszystkich firm lub agencji posiadających status Partnera Google otrzymuje elitarny i pożądany status Google Partner Premier.