fbpx

słownik pojęć marketingowych

Google Images, czyli co to?

Jak działa Google images?

dark post w marketingu

Definicja

Google Images inaczej też zwane Google Grafika bądź Google Images Search to usługa internetowa, która umożliwia przeglądanie, a także wyszukiwanie obrazów. Inaczej mówiąc wykorzystując to narzędzie od Google można wyszukać wszelkiego rodzaju pliki graficzne. Co jest istotne, jest to możliwe nie tylko po wprowadzeniu zwrotu w pole wyszukiwarki, ale także można szukać interesujących zagadnień przy pomocy obrazów. Google Images zostało uruchomione w 2001 roku.

3 ciekawostki o Google Images

1. Wyszukiwanie obrazów w Google Images

Wyszukiwarka Google Images jest bardzo prosta w użytkowaniu. W jej polu wystarczy wpisać interesującą frazę bądź słowo kluczowe, a następnie kliknąć przycisk szukaj. W wynikach pojawią się obrazy, które można filtrować według typu, rozmiaru, formatu, daty, a nawet koloru. Co więcej, można zaznaczyć opcję, aby w wynikach pojawiały się obrazy udostępnione do użytku publicznego lub te, które można bezpłatnie udostępnić.

2. Google Images jako narzędzie do promowania marki

Wyszukiwarkę obrazów Google Images można wykorzystać do promowania marki dzięki możliwości umieszczania obrazów, które będą reprezentować produkty lub usługi danej firmy. Obrazy mogą być także wykorzystywane do tworzenia reklam, czy też można je umieszczać w postach udostępnianych na blogu lub stronie internetowej. Co więcej, obrazy można wykorzystać na wiele sposobów do tworzenia materiałów promocyjnych. Inną funkcją Google Images jest to, że może być używane do monitorowania wizerunku marki, a także sprawdzenia, które obrazy są chętnie wykorzystywane przez konsumentów.

3. Google Images a ochrona przed kopiowaniem obrazów

By uchronić się przed kopiowaniem swoich zdjęć, należy je umieszczać w sieci przy wykorzystaniu narzędzi do ochrony praw autorskich. Jednym ze sposobów jest także oznaczenie zdjęcia logo lub znakiem wodnym. Przed kopiowaniem zdjęć i obrazów można też uchronić się, stosując ustawienia dotyczące uprawnień dostępu lub opcję Noindex, w celu uniemożliwienia indeksowania obrazu przez Google Images.