fbpx

słownik pojęć marketingowych

Google Essentials, czyli co to?

Na czym polega Google Essentials?

EAT w marketingu

Definicja

Google Essentials to jeden z pakietów od Google. To nowa wersja usługi Google Workspace. Rozwiązanie to dedykowane jest przede wszystkim dla firm, ponieważ pozwala usprawnić pracę zespołową online. W ramach pakietu można korzystać z wielu narzędzi i usług Google, ale też zintegrować się z innymi podmiotami takimi jak chociażby Microsoft Office 365.

3 ciekawostki o Google Essentials

1. Funkcjonalność Google Essentials

Decydując się na pakiet Google Essentials, można korzystać z wielu praktycznych funkcji. Są to między innymi:

  • rozmowy wideo oraz głosowe w Meet,
  • dysk Google,
  • dokumenty, prezentacje, arkusze i formularze,
  • Google Keep.

W ramach aplikacji Meet można organizować spotkania dla nawet 150 uczestników, a także planować je w kalendarzu Google. Z kolei dysk Google to duża ilość miejsca do przechowywania, współdzielenia oraz łatwego dostępu plików dla pracowników bez względu, z jakiego miejsca pracują. Natomiast dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne, czy też kreator prezentacji ułatwiają zarządzanie firmowymi dokumentami, a także tworzenie czytelnych danych i treści dla kontrahentów.

2. Dla kogo jest Google Essentials?

Pakiet Google Essentials został stworzony głównie z myślą o firmach, które nie chcą zmieniać obecnego systemu pocztowego, a jednocześnie chcą zapewnić wszystkim pracownikom dostęp do bezpiecznych i funkcjonalnych aplikacji biurowych, które ułatwią wykonywanie obowiązków z wykorzystaniem chmury.

3. Zalety korzystania z Google Essentials

Do największych zalet pakietu Google Essentials zaliczyć można przede wszystkim jego dużą funkcjonalność połączoną z prostą obsługą. Dodatkowo umożliwia on redukcję kosztów, ponieważ nie jest konieczne, by kupować dodatkową przestrzeń w chmurze bądź subskrypcję przykładowo programów do prowadzenia wideokonferencji, czy też tworzenia zestawień, raportów bądź prezentacji. Co więcej, Google Essentials dba o bezpieczeństwo danych przedsiębiorstwa, a także samych pracowników.