fbpx

słownik pojęć marketingowych

Google Drive, czyli co to?

Na czym polega Google drive?

EAT w marketingu

Definicja

Google Drive to propozycja od Google na przechowywanie, zarządzanie oraz udostępnianie danych online. Jest to nowoczesna forma pamięci, która w znacznym stopniu zaczyna wypierać tradycyjne dyski pamięci. Dzięki Google Drive można bezpiecznie przechowywać każdego rodzaju dane, do których dostęp możliwy jest z każdego urządzenia podłączonego do Internetu.

3 ciekawostki o Google Drive

1. Zasada działania Google Drive

Łatwość przechowywania danych oraz dostęp do nich jest możliwy dzięki tak zwanej internetowej chmurze. Jej zadaniem jest przechowywanie danych za sprawą wirtualnych serwerów. To właśnie te serwery umożliwiają dostęp do plików z każdego urządzenia z Internetem, a także synchronizowanie danych między urządzeniami. Oznacza to, że te same pliki dostępne są zarówno na smartfonie, jak i laptopie.

2. Jak korzystać z Google Drive?

Użytkowanie Google Drive jest bardzo proste oraz darmowe. Wystarczy utworzyć konto na dysku Google posługując się adresem mailowym związanym z usługą Google. Po zalogowaniu się na konto można od razu z niego korzystać. W ramach bezpłatnej wersji można wrzucać pliki oraz je udostępniać przy pomocy kilku kliknięć. Co więcej, udostępniając komuś plik, można określić poziom dostępu do niego. Do wyboru jest opcja tylko do odczytu bądź umożliwiająca edycję i ingerencję w plik innej osobie.

3. Dodatkowe funkcje Google Drive

Dysk Google, czyli Google Drive użytkownikom oferuje wiele dodatkowych funkcji poza przechowywaniem i udostępnianiem danych. Należą do nich między innymi:

  • możliwość współpracy w jednym dokumencie w czasie rzeczywistym,
  • praktyczne narzędzie wyszukiwania,
  • integracja z Gmailem oraz Kalendarzem Google,
  • automatyczna synchronizacja danych,
  • solidne zabezpieczenia,
  • możliwość używania filtrów, tworzenia kolekcji i grupowania plików.

Co więcej, Google Drive udostępnia opcję dostępu offline. Umożliwia ona korzystanie z plików bez połączenia z Internetem dzięki ich pobraniu na dane urządzenie. Jest to opcja szczególnie korzystna dla osób podróżujących, gdy chwilowo nie mają dostępu do Internetu.