fbpx

Słownik pojęć marketingowych

GDN (Google Display Network) – co to jest, definicja

Co to jest GDN (Google Display Network)? Jak wykorzystać GDN (Google Display Network) do rozwoju firmy?

certyfikat-google2, słownik

Sieć reklamowa, czyli Google Display Network (GDN) to zbiór ok. 2 milionów partnerskich stron internetowych, a także kanałów YouTube oraz aplikacji mobilnych, które udostępniają powierzchnię do publikowania materiałów promocyjnych, tj. reklam graficznych i tekstowych oraz video.

Umożliwia ona precyzyjne targetowanie przekazu z uwzględnieniem:

  • demografii,
  • tematyki,
  • zachowań,
  • zainteresowań,
  • miejsc docelowych,
  • słów kluczowych.

Posiada ponadto bardzo rozbudowane możliwości prowadzenia działań remarketingowych.

Dzięki zaawansowanym narzędziom konfiguracyjnym GDN (Google Display Network) pozwala na dotarcie do grupy wyselekcjonowanych odbiorców, których profil jest dopasowany do oferowanych przez nas produktów lub usług.

Jednocześnie dostawca umożliwia także wykluczenie określonego zbiorów internautów (np. wegan i wegetarian w reklamie restauracji grillowej).

Reklamy graficzne w Google Display Network

Wyświetlanie wszelkiego rodzaju banerów i reklam graficznych to jedne z głównych aspektów związanych z narzędziami Google Display Network.

Wizualna forma przekazu pozwala na zwiększenie rozpoznawalności marki i pozwala na wzbudzenie głębszych emocji w odbiorcy niż w przypadku linków sponsorowanych w wyszukiwarce.

Najczęściej kampanie tego rodzaju są rozliczane w modelu CPC lub CPM.

Tradycyjny banner składa się z elementów graficznych (obraz, logo firmy, zdjęcie lub animacja), a także treści tekstowej (nazwa marki i tekst CTA).